banner461
banner195

Nevşehir de 17 Noktaya Yeni MOBESE Kamerası Kurulacak

Nevşehir’ de bulunan MOBESE sistemine 17 adet yeni kamera alımı geçtiğimiz günlerde ihale edildi.

Nevşehir de  17 Noktaya Yeni MOBESE Kamerası Kurulacak
11 Nisan 2014 Cuma 20:18

banner143
banner134

 17 Yeni MOBESE Kamerası Kurulacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’ de bulunan MOBESE sistemine 17 adet yeni kamera alımı geçtiğimiz günlerde ihale edildi.

İlimizde asayişin sağlanmasında büyük bir önemi bulunan MOBESE kameralarının sayısının artırılması hedefleniyor. Mevcut MOBESE sistemine ek olarak 17 adet Güvenlik Kamerası ve ekipmanı alımı için ihale geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

Nevşehir emniyet müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ihalenin ardından yeni alımı yapılacak olan MOBESE kameralarının 120 gün içerisinde faal hale getirilmesi de planlandı. Buna göre Nisan ayından itibaren yeni MOBESE kameralarının faaliyete geçirilmesi bekleniyor. 

KGYS Nedir?

 

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nün asayişi sağlamak, iç güvenliğe yönelik tehditleri bertaraf etmek ve denetim görevini daha etkin gerçekleştirmek üzere; mevzuata uygun olarak elde edilen görüntü ve konum verilerinin işlenerek anlamlı sonuçlar üretilmesini ve sonuçların Pol-Net Uygulamaları ile desteklenmesini sağlayan, modüler olarak geliştirilmiş, bilişim sistemidir.


KGYS'nin Hizmet Alanları ve Amacı


İlimize kurulan Nevşehir KGYS Projesinin amacı; Nevşehir ilinin Asayiş ve Güvenliğine katkı sağlamak, trafik akış ve yoğunluğunu izlemek, elde edilen görüntüleri değerlendirerek olabilecek olumsuzluklara karşı hızlı ve etkin ek tedbirler gelişmek,gerçekleşen olayların çözümüne yönelik geriye dönük kayıtların araştırılarak incelenmesi ve hukuki delillerin temin edilmesi, trafik kameraları ve görüntü işleme sistemleri aracılığıyla plakaların Emniyet Bilgi Sistemi'nden sorgulanarak çalıntı vb. konularını değerlendirmek, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde Polis-Halk ilişkilerini zedelemeden yasadışı olayları önlemek ve toplulukların provokasyona yönlendirilmelerine engel olmak gibi uygulamaların bir kısmını veya tamamını sağlamaktır.

Deprem ve tabii afet durumlarında, il yönetiminin durumu anlaması, zarar tespit işlemleri, yardım ve kurtarma organizasyonları açısından, Bölge Görüntüleme Sistemi önem taşımaktadır.


KGYS Kuruluşu


Nevşehir'de güvenlik hizmetlerinin sunumunda bilgi ve iletişim teknolojilerinden yararlanmak suretiyle halkımızın güvenlik hizmetlerinden en ileri düzeyde yararlanması, suç işlenmesinin önlenmesi,işlenmiş suçların takibi ile sanıklarının en kısa sürede yakalanması, vatandaş tarafından algılanan suç korkusunun ortadan kaldırılmasını ve toplum desteğini kazanmış bir güvenlik hizmeti sağlanması suretiyle halkımızın daha özgür ve daha mutlu yaşam sürmesine katkı sağlamak üzere, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik 

Yönetim Sistemi (KGYS) faaliyete geçmiştir.


Nevşehir Kent Güvenlik Yönetim Sistemi faaliyete geçmiş olup 8'i hareketli 26'sı sabit olmak üzere 34 kamera ile 24 saat kesintisiz olarak izleme yapmakta ve tespit edilen olaylara doğrudan yönlendirme yaparak ekiplerin olaylara olan müdahale sürelerini azalmakta ve olayların seyrine göre ek tedbirlerin daha hız alınmasına olanak sağlayarak görevin daha etkin olarak yerine getirilmesini saklamaktadır.


HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN, 155 POLİS İMDAT TELEFONU İLE KULAĞIMIZ, KGYS İLE GÖZÜMÜZ 24 SAAT HİZMETİNİZDEDİR.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.