banner461
banner195

Nevşehir'de 23 Nisan Coşkusu

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. yıl dönümü İlimiz Nevşehir'de coşkuyla kutlandı.

Nevşehir'de 23 Nisan Coşkusu
23 Nisan 2016 Cumartesi 10:29

banner143
Nevşehir'de Çocuklar Bayram Sevincini Bayrak İle Yaşadı
İlgili Galeriye Git
banner134
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de büyük bir coşku içerisinde kutlandı.
Nevşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Nevşehir Valilik önünde başlayan yürüyüş ile başladı. Nevşehir Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde protokol üyeleri ve öğrenciler kutlamaların yapılacağı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2 no’lu çim futbol sahasına kadar yürüdü.

23 Nisan’a Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Nevşehir Vali Vekili Ahmet Soley, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Kaya, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, protokol üyeleri, vatandaşlar katıldı.

2 nolu çim futbol sahasında düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine dair Şiilerin okunmasıyla devam etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik takımı tarafından yapılan gösteriler ile devam eden 23 Nisan çocuk bayramını izlemeye gelen vatandaşlar tarafından büyük beğeni kazandı.
JAKEM Komutanlığı tarafından eğitimli köpeklerin gösterileri ile devam eden kutlamalar daha sonra ise yıl içerisinde dereceye giren sporcuların ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Program öğrencilere bisiklet dağıtımı ile sona erdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.