banner461
banner195

Nevşehir de 250 Berber ve Kuaföre Hijyen Eğitim Belgesi

Nevşehir’de Berber ve Kuaförler Odası Başkanlığının organizasyonunda düzenlenen Hijyen Eğitim Belgesi eğitimleri tamamlandı.

Nevşehir de  250 Berber ve Kuaföre Hijyen Eğitim Belgesi
03 Mayıs 2014 Cumartesi 12:14

banner143
banner134

 250 Berber ve Kuaföre Hijyen Eğitim Belgesi 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Berber ve Kuaförler Odası Başkanlığının organizasyonunda düzenlenen Hijyen Eğitim Belgesi eğitimleri tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Endüstri Meslek Lisesi salonlarında düzenlenen Hijyen Eğitim Belgesi eğitim programlarına katılan ve bu eğitim programlarının ardından sınava tabi tutularak başarı sağlayan Berber-Kuaför esnafları ile yanlarında çalışan personellere önümüzdeki günlerde Hijyen Eğitim Belgeleri törenle verilecek.

Nevşehir Berber ve Kuaförler Oda Başkanı Cengiz Taşhan, daha önce berber ve kuaförlerde uygulanan Portör muayenesi yerine geçen Hijyen eğitim belgesi programlarının ilimizde başarıyla tamamlandığını söyledi.

Berber ve Kuaför esnafları ile yanlarında çalışan personellerine yönelik yapılan iki ayrı eğitim programında ilimizde bulunan berber ve kuaförlerin tamamının katıldığını söyleyen Oda Başkanı Cengiz Taşhan, Temmuz ayı sonuna kadar hijyen eğitim belgesini almayan berber ve kuaförler ile personellerinin 250 ile 1000 TL arasında para cezasına çarptırılabileceğini dile getirdi.

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir törenle Hijyen eğitim belgesi eğitim programlarında başarı sağlayan esnaflara ve personellere belgelerinin takdim edileceğine vurgu yapan Nevşehir Berber ve Kuaförler odası Başkanı Cengiz Taşhan, bu belgelerin sürekli olarak kullanılabileceğine işaret etti.

Hijyen eğitim belgeleri ile ilgili denetimler 05 Temmuz 2014 tarihinden itibaren başlayacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.