banner461
banner195

Nevşehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı , Nevşehir’de düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Nevşehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı
30 Ağustos 2017 Çarşamba 11:00

banner143
banner134
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü nedeniyle ilk tören Nevşehir Valiliği önünde düzenlendi.

Nevşehir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Hükümet Konağı önünde saat 10.00’da başlayan törende saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. 


30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler  Günü, Nevşehir’de düzenlenen  törenlerle  kutlandı.  
 
Nevşehir’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlama etkinlikleri, Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına  Nevşehir Valisi  İlhami Aktaş ve  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in Atatürk Anıtına   çelenk sunmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde de İstiklâl Marşı törene katılanlarca okundu.
 
30 Ağustos   Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlaması, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş  ve  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in, tebrikleri  kabulü ile sona erdi.
 
Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Vali Yardımcısı Ahmet Soley ,daire müdürleri ve vatandaşların da katıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler  Günü kutlamaları 2 nolu çim sahada devam etti.
 
Buradaki törendeNevşehir Valisi İlhami Aktaş  ve  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, törene katılan  protokolün ve vatandaşların bayramını kutladı.
 
Kutlamalarda daha sonra  ulu önder Atatürk başta olmak üzere tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesi ile devam etti.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle düzenlenen törende konuşan   Jandarma Yüzbaşı Engin Sakallıoğlu, her sayfası şan ve şerefle dolu kahraman Türk Ordusunun bağrından çıktığı aziz Türk Milletiyle bir bütün olarak el ele gönül birliği içinde kazandığı 30 Ağustos Zafer  Bayramının yıldönümünü kutlamanın onuru ve gurur içerisinde olduklarını belirtti.
 
30 Ağustos 1922’de Türk Milletinin esareti kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğini kaydeden Jandarma Yüzbaşı Sakallıoğlu,’Ya İstiklal,  Ya İzmihlal’  tercihini ile başbaşa bırakılan bir milletin neleri başarabileceğinin,bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabildiğinin de en açık ispatı olduğunu ifade etti.
 
Sakalloğlu daha sonra konuşmasına şöyle devam etti “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazanılan bu zafer sonrasında düşman İzmir’e kadar takip edilmiş ve 9 Eylül’de İzmir’in kurtarılmasıyla ülkemiz düşmandan tamamen temizlenmiştir. Gönlünü, bayrağını, canını vatanına adamış kahraman Jandarma  Genel Komutanlığımızın mensubu olarak, 95 yıl önce kazanılan büyük zaferde olduğu gibi, milletimizin birlik ve bütünlüğüne yönelebilecek her türlü tehdide kararlılıkla karşı koyma, kanunlarla tevdi edilen emniyet ve asayişin sağlanması  görevlerini her daim başarıyla gerçekleştirme azim ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu tarihi gün vesilesiyle başta ebedi Başkomutanımız ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu zaferin elde edilmesinde olduğu kadar kazanımlarının korunması için verilen mücadelelerde de hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan ve bu uğurda canını feda eden Cumhuriyetimizin ölümsüz muhafızları aziz şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anar,kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunarız “ dedi
 
Törende daha sonra  30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nün anlam ve manasına ilişkin şiirlerin okunmasının ardından Özel Altınyıldız Koleji Halk Oyunları ve Anadolu Lisesi halk oyunları ekipleri gösteri sundular.
 
2 Nolu Çim sahada gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlaması resmi geçit töreni ile sona erdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.