banner461
banner195

Nevşehir de 4 Ayda 4 Bin Ünite Kan Bağışı Toplandı

Nüfusuna oranla kan bağışı konusunda Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olan Nevşehir bu anlamda 2014 yılında yeni rekorlar kıracağa benziyor.

Nevşehir de  4 Ayda 4 Bin Ünite Kan Bağışı Toplandı
01 Mayıs 2014 Perşembe 11:45

banner143
banner134

 4 Ayda 4 Bin Ünite Kan Bağışı Toplandı

NEVŞEHİR(MHA) Nüfusuna oranla kan bağışı konusunda Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olan Nevşehir bu anlamda 2014 yılında yeni rekorlar kıracağa benziyor.

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, Kızılay Nevşehir Kan Merkezinin yılın geride kalan 4 aylık bölümünde 4 bin ünite kan bağışı topladığı, bu sayının geçen yılı ikiye katladığını söyledi.

Geçen yılın ilk 4 ayına oranla kan bağışı oranında % 100 oranında bir artış sağlandığını söyleyen Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, 2014 Yılı genelinde bir önceki yıla oranla rekor sayıda bir artış sağlanmasını beklediklerini ifade etti.

Kan bağışlarında önemli olan diğer bir özelliğin ise Kızılay Kan Merkezine kan bağışında bulunanlar arasında gençlerin büyük ağırlık taşımasının yanında yeni bağışçı sayısının da ciddi oranda artıyor olması olduğunu dile getiren Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, bu yıl yeni kan bağışçısı konusunda da geçen yıla oranla oldukça sevindirici bir gelişme yaşadıklarını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.