banner461
banner195

Nevşehir de 754 konutluk toki 4. etap inşaat çalışmaları başladı

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmalarına başlandı.

Nevşehir de 754 konutluk toki 4. etap inşaat çalışmaları başladı
06 Haziran 2014 Cuma 14:12

banner143
banner134

 754 KONUTLUK TOKİ 4. ETAP İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun  yapım çalışmalarına başlandı.

Modern şehir kimliğinin etkin şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2600 hak sahibine dağıtılmıştı.

Projenin devamı niteliğinde 3. Etap bloklarının bitiminde yapımı planlanan  4.Etap yeni TOKİ konutlarının yapımına ilişkin olarak geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen ihalenin ardından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde oluşturulacak  754 konutun yapımına ilişkin alt yapı çalışmaları ise geçtiğimiz ay içerisinde tamamlanmıştı..

Bu gelişmelerin ardından ihaleyi alan firma, şantiye alanını oluşturarak ,söz konusu konutların yapımına başladı.

18 aylık bir çalışma döneminde tamamlanması planlanan 754 konut, daha sonra hak sahiplerine dağıtılacak.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hayırlısı... - 4 yıl önce
evlerin taslak planları bellimi acaba