banner461

Nevşehir'de ağır tonajlı araçlara ceza yağdı

Nevşehir'de Mevzuata uymayan araçlara ceza yağdı.

banner503
Nevşehir'de ağır tonajlı araçlara ceza yağdı
22 Ocak 2018 Pazartesi 15:58

banner143
banner134
Nevşehir'de Azami ağırlığın üzerinde yük taşıyan araçlara, fazla yükün ağırlığına göre ceza uygulandı.

Edinilen bilgilere göre, Nevşehir İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararına göre, 06 Temmuz 2015 Pazartesi gününden itibaren büyük taşıtlar şehir merkezini kullanamayacak kararından sonra şimdi de kontroller ve sıkı denetimler devam ediyor.

Nevşehir'de şehir merkezine giren ağır tonajlı kamyon ve tır sürücülerine trafik ekipleri tarafından ceza uygulandı. Kurallara uymayan 4 araç Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro amirliği ekiplerinin genel uygulamasına takıldı.
  Yapılan kontrollerde aracın gerekli izinleri almadığı belirlendi. Kantara gönderilen araçla ilgili olarak Karayolları Trafik Kanununun 65. Maddesi gereğince izin verilen azami yükün yüzde 25 fazlasını aştığı gerekçesiyle trafik cezası kesildi. Dört araca toplam 45 Bin lira para cezası yazıldı.Tonajlı araçların merkezde şehrin altyapısına da zarar verdiği belirtildi.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet - 3 yıl önce
Nevşehir dört zengin yönetiyor kantar koymak zormu
Avatar
Ramazan bilge - 3 yıl önce
Otogarın oraya yada Acıgöl yolu üzerinde bir kantar yapılıp özellikle biriket ve hafriyat kamyonlarinin 7/24 denetlenmesi gerekir özellikle biriketci yüklü araçların %80 i ağır tonajla gidiyor birilerinin buna dur demesi lazım çünkü o yollar hepimizden alınan vergilerle yapılıyor