banner461
banner195

Nevşehir de Ailesiyle Tartışan Genç Kız Kendini Astı

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde, online eğitim veren internet sitesine olan 1685 lira borç yüzünden ailesiyle tartışan genç kız intihar etti.

Nevşehir de Ailesiyle Tartışan Genç Kız Kendini Astı
13 Şubat 2013 Çarşamba 18:09

banner143
banner134

 Hacıbektaş Belediyesi'nde işçi olarak çalışan Hacı H, online eğitim için geçen yıl abone oldukları internet sitesinin iş yerine gönderdiği ödeme tebligatı nedeniyle eşi ve kızı E.H. (17) ile tartıştı.

 

Eşiyle birlikte evden ayrılıp, bir süre sonra döndüklerinde, kızı E.H'yi, evlerinin kilerinde iple asılı şekilde bulan Hacı H, olayı polise bildirdi.

 

Olay yerine gelen polis ve sağlık ekiplerinin incelemesinde, genç kızın intihar ettiği belirlendi. E.H'nin cenazesi, incelemenin ardından Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

 

Baba Hacı H, açıklamasındaE.H'nin, ilkokul 5. sınıfa giden kardeşi K.H'nin internet üzerinden ders çalışabilmesi için geçen yıl annesine Dizüstü Bilgisayar aldırdığını ve online eğitim veren bir internet sitesine abone olduklarını, gelir düzeyi düşük olduğundan 1685 lirayı ödeyemediklerini söyledi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hakan - 5 yıl önce
kredi kartları cebinde olmayan parayı harcatan insanları bataklığa sürükleyen faiz illetine bulaştıran kan içer gibi içen bankalar,hepside allah'ın yasakladığı faizle ayakta duruyor.kredi kartı bilgilerini girerek sanırsam üye oldukları sitenin vermiş olduğu hizmete karşılık ödeyemedikleri tutardan dolayı çıkan tartışma sonucu aile içinde huzursuzluk ve sorunlardan dolayı bir hiç uğruna kendini asmış olan gencecik bir çocuğun hayatına malolmuş.intihar edende ettireninde vebali büyük.intihar hiç bir şeyin çözümü değil.
Avatar
Eğitim sitesi ücreti - 5 yıl önce
1685 tl site eğitim ücreti çok yüksek. bi genç kızın hayatı için çok küçük bir bedel.
aman aileler çoçuklara ölçüsüz baskı yapmayın..
en değerli varlıklarımız evlatlarımız.