banner461
banner195

Nevşehir de Ambulans Sıkıntısı Can Sıkıyor

Nevşehir’de 2012 yılında boy gösteren ve bu yıl da da kendisini hissettirecek olan ambulans sıkıntısı konusunda kimlerin ne yaptığı merak konusu.

Nevşehir de Ambulans Sıkıntısı Can Sıkıyor
23 Ocak 2013 Çarşamba 19:08

banner143
banner134

 Geçtiğimiz yıl içerisinde bazı ambulansların kaza sonucu hizmet veremez hale gelmesinin ardından hatırlanacağı üzere Ak Partili Nevşehir Milletvekilleri tarafından hayırseverler ambulans bağışına davet edilmiş, bu davet ne yazık ki hayırseverler tarafından ilgi görmemişti.

Yaşanan bu sıkıntılı sürecin ardından açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü ise, ilimizde kimsenin hastasının yolda kalmayacağını, imkanların gerekirse zorlanarak ilimizde bir ambulans sıkıntısının yaşanmaması için bütün imkanların seferber edileceğini belirtmişti.

Bu gelişmelerin ardından yeni bir ambulans kazası daha akılları iyiden iyiye karıştırdı.

İlimizde boş ambulans bankete çarparak devrildi. Yerde50 metresürüklenen ambulansta şoför ve 2 görevli şans eseri yara almadan kurtuldu.

Devlet Hastanesi’ne ait ambulans, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen bir hastayı bıraktıktan sonra dönüş yaparken merkez ilçeye bağlı Güvercinlik köyü yakınlarında bilinmeyen bir nedenle bankete çarparak yan yattı. Yerde50 metresürüklenen ambulanstan şans eseri şoför ve 2 sağlık görevlisi yara almadan kurtuldu. Kaza ile ilgili soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.