banner461
banner195

Nevşehir de Aşırı Buzlanma Kazaya Sebebiyet Veriyor

Nevşehir de Birkaç gündür süren yağış ve ani bir şekilde düşen sıcaklıklar, yolların buzlanmasına sebep oldu. Buzlanan yollar ise trafik kazalarını beraberinde getirdi.

Nevşehir de Aşırı Buzlanma Kazaya Sebebiyet Veriyor
21 Mart 2015 Cumartesi 21:50

banner143
Nevşehir de aşırı Buzlanma Kazaya sebebiyet verdi..
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir'de kara kış yeniden yüzünü gösterirken, kar yağışı sonrasında en çok zorlananların başında araç sürücüleri geliyor. Kimi sürücü kar ve buzlanmaya hazırlıksız yakalanırken, bazı sürücüler ise dikkatsizliği sonrasında kazaya sebebiyet veriyor.

www.fibhaber.com haber merkezimize Avanos , Gülşehir kavşakları ve Çevre yolu ile şehrin muhtelif bölgelerinden kaza haberleri geliyor...

YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ !... Sürücülere "Gizli Buzlanma" İkazı...

Nevşehir de ani olarak Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte yollarda oluşan buzlanma da araçların yolda güçlükle ilerlemesine neden oluyor.

Nevşehir çevre karayolu 
Gülşehir ve Avanos kavşağında yollarda ki buzlanma nedeniyle kaza haberleri geliyor. Gizli buzlanma nenediyle Aksaray yolunda bir Tır yolu kapatırken Avanos kavşağında meydana gelen kazada Eletirk direği devrilme tehlikesi yaşadı.

Nevşehir de aşırı buzlanma nedeniyle şu saate kadar 6 farklı kaza haberi elimize ulaştı. Bu kazalarda 8 kişi yaralanırken araçlarda maddi hasar meydana geldi. Yetkililer akşam saatlerinde hava sıcaklığının iyice düşmesi sonrası tipi ve rüzgar ve gizli buzlanma sebebiyle oluşabilecek kazalara karşı tedbirli olunması için sürücüler uyarıldı.

Kendileriyle görüştüğümüz Trafik Memuru Polis buzlanmanın daha kötü ve daha vahim bilançolar ortaya çıkarabileceğini belirterek, sürücüleri süratli araba kullanmamaları konusunda uyardı.

Karayolları Yine sınıfta Kaldı...!

Avanos Köprülü kavşağı üzeri aşırı derece buzlu olduğu belirtilirken şuana kadar herhangi bir tuzlama yada temzileme çalışması yapılmadığı belirtiliyor...


Foto: Muhammed Selman Sürücü / Emrah KılıkbiçenKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yolcu - 3 yıl önce
kalır arkadaşlar önceden müait vardı şimdi devlet hahaha nerde karayolları
Avatar
BIRınsan - 3 yıl önce
bu yollar kimin fikri önce ona sormak gerek.. dünyanın kanıtlı ıspatlı asvalt uygulamasını bırakıp özelliklede kış memleketi olan ilimizde bu denli bilinçsizce yapılan taş döşeme işi aceba ne maksatla yapılıyor hizmetmi yoksa .......
Avatar
Vatansever - 3 yıl önce
yollarımız çok berbat dışardan gelenler köyde mi yaşıyorsunuz diyo bi an evvel çaresine bakılması gerek
Avatar
MARKAKÖY - 3 yıl önce
zaten köy deği̇lmi̇ şehi̇re benzeyen nesi̇ varki̇ beledi̇yeni̇n slogani deği̇şti̇rsi̇n durmak yok parkeye devam.adam hep söylüyor marka şehi̇r yapacağim di̇ye yapti yaptida hedef bi̇raz şaşti markaköy oldu
Avatar
MARKAKÖY - 3 yıl önce @Vatansever
köydü bi̇raz büyüdü kasaba oldu