banner461
banner195

Nevşehir de Başıboş Köpekler Tehlike Saçıyor

Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan başıboş köpekler,Nevşehir de vatandaşların korkulu rüyası oluyor.

Nevşehir de Başıboş Köpekler Tehlike Saçıyor
09 Ocak 2013 Çarşamba 12:02

banner143
banner134

 Korku en çok da çocuklar ve öğrenciler görülüyor. Öğrenciler sabah erkenden okula giden ve akşam saatlerinde evlerine dönen öğrenciler bir hayli tedirgin oluyorlar.

Nevşehir’de sürü halinde dolaşan başıboş köpekler, vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.

Çok sayıda ve sürü halinde dolaşan sokak köpekleri, halkı özellikle akşam saatlerinde evlerine giderken tedirgin ediyor. Gruplar halinde dolaşan köpekler, sabahın erken saatlerinde yoldan geçen vatandaşlara saldırırken, öğrenciler velileri eşliğinde okula gidiyor.

Vatandaşlar ise, tedirginlik içinde işlerine ya da evlerine gitmeye çalışıyor. Sokak köpeklerinden kurtulmak için yetkililere çağrıda bulunan vatandaşlar, köpeklerin hem vatandaşları korkuttuğunu hem de tehlike saçtığını belirtiler. Vatandaş, köpeklerden bıkıp usandıklarını kaydederek, " özellikle kış aylarında her taraf köpeklerle doluyor. dediler.

Kış aylarına girilmesiyle birlik sayıları artan başı boş köpeklerden özellikle okula giden öğrenciler çok korkuyor. Önceleri akşamları toplu halde dolaşırlardı, şimdi gündüzleri de ortaya çıkmaya başladılar. vatandaş yetkililerden bir çözüm bulunması istediklerini belirterek, bu başıboş köpekler ya toplanılsın ya da şehir dışına çıkarılsın" şeklinde tepkilerini dile getirdiler. Çocukları için endişe duyan aileler ise başıboş köpeklerin oldukça tehlikeli olduğunu kaydederek, şu açıklamalarda bulundular "Sabahın erken saatlerinde veya geç saatlerde evden işe işten eve gittiğim zamanlarda özellikle sanki sürüler halinde gezen köpeklerin istilasına uğruyoruz. Bazen elimizde sopayla çocuklarımızı okula götürmek zorunda kalıyoruz. Özellikle yavrulama yapan köpekler çocuklara ve biz insanlara saldırmaktadırlar. Bu nedenle yetkililerin başıboş ve sahipsiz, insanlara zarar verecek olan köpekler için çözüm üretilmesi kanaatindeyim. Hani Belediye Köpek Barınma evi için neden toplamaz anlamış değiliz. Eğer Bu köpekler için çözüm üretilmezse aç kalan ve kuduz olma riskleri fazla olan köpekler zarar verecekleri kesin olduğundan önüne geçilmesini ve bu sorununun giderilmesini istiyoruz".şeklinde konuştular.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
emek mahallesi mehmet gülen ilköğretim okulu - 5 yıl önce
sayın yetkililer okulumuz etrafındada bir çok başıboş köpekler bulunmaktadır ve bu köpekler öğrenciler ve mahalleliler için tehlike arz etmektedir lütfen bu başı boş köpekleri toplarmısınız.
Avatar
hakkı - 5 yıl önce
kaymaklı kasabasındada bir çok köpek sürüsü var. hergün çöp bidonlarını deviriyorlar. halkda tedirgin. lütfen önlem alın
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
illa bir insana zarar gelecek daha sonra önlem alınacak hayvan sever kardeşlerimizde bunu nasıl karşılar merak ediyorum.
Avatar
osman aga - 5 yıl önce
hangilerinden bahsediyorsunuz 4 ayaklı olanlardan mı 2 ayaklı olanlardan mı ?
Avatar
tatar ramazan - 5 yıl önce
ürgüpde bazı yerler karanlık.aydınlatma iyi değil.hatta yetersiz.turizme önem verin.turizm esnafı desteklensin.ilçe dış görünümünün bakımı yapılsın.daha çok turist gelsin.tur arabaları çarşıdan geçsin.