banner461
banner195

Nevşehir de Bu Akşam 21:00 de Protesto Var

Mısır'da verilen hukuk dışı karara tepki gösteren İHH İnsani Yardım Vakfı Türkiye genelinde protesto eylemleri yapacak. Nevşehir'de de bu akşam 21:00'de İHH Gönüllüleri ve Sivil Toplum Kuruluşları Gülbahçe'de biraraya gelecekler...

Nevşehir de Bu Akşam 21:00 de Protesto Var
28 Nisan 2014 Pazartesi 15:14

banner143
banner134

 Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Minya Ceza Mahkemesi, "şiddete teşvik ve karakollara saldırı" iddiasıyla yargılanan darbe karşıtı 683 kişi hakkında ilk kararını açıkladı. Aralarında İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii'nin de bulunduğu darbe karşıtı 683 kişi hakkında daha idam kararı veren mahkeme dosyayı müftüye sevketti.

Mahkeme, 683 kişi hakkında verilen idam hükmüne ilişkin kararın 21 Haziran'da sanıkların yüzüne okunmasına karar verdi.

Aynı mahkeme daha önce haklarında idam cezası verdiği 528 kişi hakkındaki dosyayı da karara bağladı. Sanıklardan 37 kişi hakkında verilen idam kararını onaylayan mahkeme, 491 kişinin cezasını ise müebbet hapse çevirdi.

Söz konusu davada alınan kararların temyiz yolunun açık olduğu ifade edildi.

Karar karşısında sanık ailelerinden bazıları bayılırken, "Hasbunallahu ve nimel vekil (Başımıza gelecek her türlü belâ ve musibete karşı Allah bize yeter. O, ne güzel dost ve ne güzel bir vekildir)" haykırışları duyuldu.

İdam kararının ardından mahkeme çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Mısır yasalarına göre, idam dosyaları mahkeme kararının ardından müftüye gidiyor. Müftünün görüşü alındıktan sonra karar tekrar mahkemeye gönderiliyor ve burada sonuca bağlanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kürşat - 4 yıl önce
bu akşam 21:00'de bzide gülbahçede olup osmanlı toprağına ihanet eden sisiye lanet yağdırıp, müslümanlara dua edeceğiz
Avatar
nevşehirli yiğido - 4 yıl önce
elimizden bişey gelmiyor eyleme katılıp müslümanlara dua etmezsek allah!a ne cavep vereceğiz haydi nevşehir geziciler kadar yokmuyuz toplanalım gülbahçede