banner461
banner195

Nevşehir'de Bu Metruk Bina Mahalleliyi Tedirgin Ediyor

Nevşehir merkez İbrahimpaşa Mahallesindeki bu Metruk bina madde bağımlılarının mekan oldu.

Nevşehir'de Bu Metruk Bina Mahalleliyi Tedirgin Ediyor
24 Mart 2018 Cumartesi 17:55

banner143
banner134

Nevşehir merkez İbrahimpaşa Mahallesindeki metruh halde bulunan bu boş bina, esrar ve tinercilerin adeta meskeni haline geldi.

Nevşehir'in İbrahimpaşa Mahallesi'nde bulunan bir bina madde bağımlılarının mekanı haline geldiğini belirten vatandaşlar, söz konusu bina için çözüm bulunmasını istediler.

Şu anda boş olan metruk binanın madde bağımlıları tarafından kullanıldığını iddia eden mahalle sakinleri, büyük bir tedirginlik yaşıyor. Geceleri madde bağımlılarının binaya girip ateş yakıp gürültü çıkardığını iddia eden mahalleliler, tedirgin olduklarını ve yetkililerin duruma el koymasını istedi.


Mahalle sakini bu durumdan çok tedirgin olduklarını dile getirerek, "Mahalle muhtarına söyledik. O da gerekli yerlere bilgi verdim diyor ancak hiç bir gelişme yok. Aylardır bu bina bu halde. Mahalle sakinleri olarak yetkililere sesleniyoruz, bu bina acilen bu halden kurtarılsın. Çocuklar ve tanımadığımız insanlar geliyor.Pencereleri kapıları sökülüp götürüldü" şeklinde konuştu.
Bir çok pencere ve kapısı sökülen binanın içerisinde ise madde bağımlılarından geriye kalan çöplerin olduğu gözlendi.


Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri FİB Haber merkezi whatsapp ihbar hattına şikayetlerini şu şekilde dile getirdiler; Mahallemizdeki bu boş bina nedeniyle çocukları ve ailelerinin güvenliğinin kalmadığını, sürekli madde bağımlılarıyla yüz-göz olmak zorunda kaldıklarını, bina içerisinde yangın çıkardıklarını belirttiler.


Madde bağımlılarıyla yaşanan sorunlar nedeniyle defalarca Belediye ve Emniyete şikayette bulunduklarını buna rağmen çözüm bulamadıklarını ifade eden mahalle sakinleri, yetkililerden sorunlarının biran önce çözülmesini istediler.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.