banner461
banner195

Nevşehir'de Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıldönümü Ve Şehitler Günü Törenlerle Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101.yıl dönümü ve Şehitler Günü Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Nevşehir'de Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıldönümü Ve Şehitler Günü Törenlerle Kutlandı
18 Mart 2016 Cuma 11:42

banner143
Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıldönümü Ve Şehitler Günü Törenlerle Kutlandı
İlgili Galeriye Git
banner134
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101.yıl dönümü ve Şehitler Günü Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.
 
Nevşehir’de,  18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü ve Şehitler Günü için ilk tören Şehitler Parkı’nda düzenlendi.
 
Buradaki törende Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya ve Nevşehir Vatan Şehitleri ve Malülleri  Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.
 
Şehitler Parkında Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve tüm şehitlerin aziz hatıraları için  bir dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile devam eden bir tören, 1 manga askerin saygı atışı yapması ile sona erdi.
 
Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü ve Şehitler Günü kutlamalarına Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam edildi.
 
Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi bahçesinde, tören öncesinde törene katılanlara Türk Bayrağı’nın yanı sıra Kırmızı Karanfiller dağıtıldı.
 
 
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi  Mustafa Açıkgöz ve AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi  Murat Göktürk ,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun’un yanı sıra,daire müdürleri ile  çok sayıda şehit ailesi ve öğrenci ile askeri erkanın katıldığı Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü ve Şehitler Günü anma etkinliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.
 
Alibey Camii İmam Hatibi Mikail Pişkin’in Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden törende, Jandarma Yüzbaşı Kubilay Alp,günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 
Daha sonra  konuşan  Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Türk Milletinin sahip olduğu değerleri için tüm zorluklara göğüs gerdiğini dile getirerek “ Türk Milleti vatanı bağımsızlığı, bayrağı, milli ve manevi değerleri için tarih boyunca birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorluklara göğüs germeyi bilmiş, gerektiğinde hiç tereddüt etmeden gözünü kırpmadan en değerli varlığı olan canını feda etmiştir. Bu nedenle bu aziz vatan toprakları şehitler diyarı olarak anılmaya fazlasıyla hak etmiştir .Bu yüksek manevi ruh, bu inanç milletimizin daha büyük zaferlere ulaşmasını hür ve bağımsız olarak yaşamasını sağlamıştır. “ dedi.
 
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü ve Şehitler Günü  nedeniyle hazırlanan Özel Altınyıldız Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan programın sunulması ile sona erdi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.