banner461
banner195

Nevşehir de Cezaevi yerine denetimli serbestlik

Suça karışmış kişilerin sosyal yaşamda takibini sağlayan denetimli serbestlik uygulamaları Türkiye'de her geçen yıl artıyor. Ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlüler ile haklarında denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına karar verilen yükümlülere yeni bilgi ve beceriler kazandırmak, hayata motive ve hazırlamak için Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde, 16 oturumdan oluşan HAYAT İÇİN DEĞİŞİM PROGRAMI (HAYDE) 8 ayda tamamlanmıştır.

Nevşehir de Cezaevi yerine denetimli serbestlik
12 Ağustos 2014 Salı 16:30

banner143
banner134

 Ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlüler ile haklarında denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına karar verilen yükümlülere yeni bilgi ve beceriler kazandırmak, hayata motive ve hazırlamak için Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde, 16 oturumdan oluşan HAYAT İÇİN DEĞİŞİM PROGRAMI (HAYDE)  8 ayda tamamlanmıştır. Kursu başarıyla tamamlayan 5 kursiyere Katılım Belgeleri 08.08.2014 tarihinde Nevşehir ili Gülşehir İlçesi Mesire alanında Cezaevi Savcımız İbrahim KÖSTEKÇİ, Müdürümüz Hikmet KELEN Öğretmen Rifat ARSLAN, Sosyologlar Zehra YURTSEVER ile Hayriye Meriç ÇAKINLI ve Müdür Vekili Mithat CANDAN’ nın da katılımı ile düzenlenen törenle verilmiştir.

Nevşehir Cezaevi Savcımız İbrahim KÖSTEKÇİ ve davetlilerin katıldığı törende konuşan savcımız kursu başarıyla tamamlayan kursiyerleri tebrik ederek, kendilerinin Hayat İçin Değişim Programı çerçevesinde, hayata daha ılımlı bir şekilde yaklaşmaları gerektiği programdan öğrendiklerini,  hayatlarını devam ettirirken kullanmalarını gerektiğini belirterek programı tamamlamalarının kendilerini sevindirdiğini ifade etmiştir. Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürü Hikmet KELEN; yükümlülerin iyileştirilmesi ve eğitilmelerine yönelik bu ve benzeri faaliyetlerin devam edeceği bilgisini vererek projede emeği geçenlere teşekkürlerini iletmiştir.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.