banner461
banner195

Nevşehir'de Çiftçiye Tarım Sigortaları Anlatıldı

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince Tarım sigortaları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Nevşehir'de Çiftçiye Tarım Sigortaları Anlatıldı
09 Mart 2018 Cuma 10:18

banner143
banner134
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve TARSİM Konya Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde Devlet Destekli Tarım Sigortası TARSİM uygulamaları hakkında bilgilendirme yapmak üzere  toplantı düzenlendi.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üreticilerin katılım sağladığı toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Okan YILMAZ yaptığı açıklamada, Kar amacı gütmeyen ve devletin desteği ile tarımsal üretimde meydana gelebilecek  zararlara  karşı üreticilerin ürünlerini sigortalanması ile  kesintisiz ve istikrarlı bir üretimin  sağlanabileceğini, Nevşehirde sigorta yaptırma oranının giderek arttığını, bu konuda çalışmaların sürdüğünü ve her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis YAMAK' ise yaptığı konuşmasında; "Değişen iklim şartları, frekansı ve şiddeti artan doğal afetler ve riskler nedeniyle tarımsal faaliyetler son yıllarda önemli ölçüde etkilenmekte ve TARSİM üreticiler için giderek önem kazanmaktadır. Doğal Afetlere karşı riskler paylaşılması nedeniyle Devlet Destekli Tarım Sigortası uygulaması gün geçtikçe gelişmekte ve bu sayede Tarımsal üretim ve hayvancık teminat altına alınmaktadır." dedi.

TARSİM uygulamaları ve gelişmeler hakkında sunumların tamamlanmasının ardından  katılımcıların soruları cevaplandırılarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.