banner461

Nevşehir'de Çipli Kimliklere Yoğun Talep

2017 yılına girilmesiyle birlikte kimlik kartlarını yenilemek isteyenler, Nevşehir Nüfus Müdürlüğü’ne hücum etmeye başladılar...

banner503
Nevşehir'de Çipli Kimliklere Yoğun Talep
16 Ocak 2017 Pazartesi 16:56

banner143
banner134
2017 yılından itibaren uygulamaya konulan çipli kimlik için bulundukları yerlerde Nüfus Müdürlüklerine hücum eden vatandaşlar, ilgili dairelerde izdihama yol açtılar.

Vatandaşlara kimliklerini yenilemek üzere 5 yıllık süre tanındığı halde, daha yılın ilk günlerinden itibaren vatandaşlar Nüfus Müdürlüklerine hücum etmeye başladılar.

Nevşehir İl Nüfus Müdürlüğü yetkilileri, yeni kimlik kartı başvurusu için; vatandaşlardan Nüfus Cüzdanı, Uluslararası Aile Cüzdanı, Pasaport, Sürücü Belgesi, Memur Cüzdanı, Avukat Kimlik Kartı, Askeri Kimlik Kartı ve Basın Kartı gibi belgelerden herhangi birini yanlarında bulundurmaları ve bir de biyometrik fotograf getirmeleri gerektiğini belirtiler.

Öte yandan, Maliye Bakanlığı’nca 2017 yılında kanunu bildirim süresi dışında doğum veya değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL değerli kağıt bedeli alındığı kaydedildi.

Haber : Mustafa FERVEREN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.