banner461
banner195

Nevşehir de Dar Gelirli Vatandaş İçin Ev Sahibi Olmak Hayal Değil

Fakir ve dar gelirli vatandaşlara yönelik konutlardan Nevşehir’de de yapılacak. Henüz bir proje olarak gündeme gelen ve nereye, ne koşullarda yapılacağı belli olmayan konutlar için en uygun alanın Bekdik mahallesinin olduğu gözleniyor.

Nevşehir de Dar Gelirli Vatandaş İçin Ev Sahibi Olmak Hayal Değil
12 Haziran 2013 Çarşamba 09:02

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Fakir ve dar gelirli vatandaşlara yönelik konutlardan Nevşehir’de de yapılacak. Henüz bir proje olarak gündeme gelen ve nereye, ne koşullarda yapılacağı belli olmayan konutlar için en uygun alanın Bekdik mahallesinin olduğu gözleniyor.

Kentsel dönüşüm uygulamalarına maruz kalan Bekdik mahallesinde ilimizdeki dar gelirli vatandaşlara yönelik 7-8 bin konutun inşa edilmesi konusunda bir düşünceye sahip bulunduklarını kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Bekdik mahallesinin üst tarafındaki alanların bu iş için şu anda en uygun alan olarak görüldüğünü belirtmiş, Henüz bu projenin netleşmediğini ancak ileriki yıllarda bu konuyla ilgili ciddi gelişmelerin yaşanacağını ifade eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu projenin hayata geçirilmesi ile ilimizde konutlaşma alanında gösterilen çalışmaların daha da ileri bir boyut kazanacağını da söylemişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BAŞKAN ÜNVER'E TEŞEKKÜR EDERİZ O ZAMAN - 6 yıl önce
başliktada söylediğim gibi şayet bahse konu toki dar gelirli ailelere yönelik yapılırsa başkanımız hasan ünvere teşekkür ederiz. şu 3 bin konut meselesinde biraz esneklik yapılsaydı bugün müracaatlar çok daha fazla olurdu. bu konu üzerinde yetkilileri tekrar düşünmeye davet ediyorum saygılarımla...
Avatar
mehmet - 6 yıl önce
az kaldı heryer ev olacak!!!!!!
Avatar
edu - 6 yıl önce
geç bile kalındı şuan da nevşehir çevresinde bulunan kayseri yozgat niğde de ev kiraları ve ücretleri nevşehir fiyatlarının yarısı en pahalı memleket nevşehir ne ev alabılıyorsunuz ne de kiraya çıkabiliyorsunuz
Avatar
ayşe - 5 yıl önce
Dar gelirliler için yapilacak olan konutlari bekliyoruz bizlere net bir tarih verin artik.
Avatar
sibel - 4 yıl önce
ne zaman yapılacak? tarih verin en kısa zamanda yapılmalı bence kiralarda sürünmeyelim :(