banner461
banner195

Nevşehir de don, buz ve sis etkili

Kayseri,Kırıkkale,Niğde ve Aksaray'la birlikte Nevşehir’de özellikle sabah erken ve akşam saatlerinde etkili olan yoğun sis hem kara hem de hava ulaşımını olumsuz etkiliyor.Peki Sis ne zaman son bulacak...

Nevşehir de don, buz ve sis etkili
07 Ocak 2014 Salı 12:00

banner143
banner134
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü uzmanları, Nevşehir ve çevresinde 3 gün süreyle sabah saatlerinde yoğun sis görüleceğini belirttiler.

Nevşehir il merkezinin yanı sıra bir çok ilçe merkezinde etkili olan yoğun sis nedeniyle, karayollarında görüş mesafesi zaman zaman 100 metreye kadar düştü. Sis nedeniyle araç sürücüleri trafikte zor anlar yaşarken, trafik ekipleri araç sürücülerini sis lambalarını yakarak dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü uzmanları, Nevşehir ve çevresinde 3 gün süreyle sabah saatlerinde yoğun sis görüleceğini belirttiler. Bu arada, sis nedeniyle Kayseri ve Nevşehir'de Erkilet ve Kapadokya Havalimanı ile İstanbul Atatürk ile Sabiha Gökçen hava limanlarından yapılması gereken THY, Pegasus ve Atlas jet'e ait sabah uçuşları iptal oldu.

Sisin kalkması halinde uçuşların karşılıklı olarak öğleden sonra yapılabileceği bildirildi. Yoğun sis nedeniyle Kayseri-Nevşehir,Kırşehir-Nevşehir, Kırşehir-Kayseri, Kırşehir-Kırıkkale ve Kırşehir-Kayseri karayolunda görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.

Bu arada, Kayseri'de saat 07.30 sıralarında Kayseri kent merkezinden Melikgazi ilçesi İnecik bağları OSB yolunda gizli buzlanma ile sis yüzünden meydana gelen zincirleme kazada 4 araç birbirine girdi. Kazada yaralanan 16 kişi götürüldükleri hastanelerde ayakta tedavi edildi.

UYARILAR 

  • BUZLANMA, DON VE SİS UYARISI: Ülkemiz genelinde beklenen sis hadisesinin sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olması, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 6

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 7

NEVŞEHİR Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 

KONYA Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 7
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.