banner461
banner195

Nevşehir de Ekmek Neden Pahalı ?

Nevşehir’de son dönemlerde fırıncıların ekmek fiyatlarındaki rekabeti dikkat çekmeye devam ediyor.

Nevşehir de Ekmek Neden Pahalı ?
23 Mayıs 2014 Cuma 17:22

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de son dönemlerde fırıncıların ekmek fiyatlarındaki rekabeti dikkat çekmeye devam ediyor. 

Edinilen bilgiye göre ilimizdeki ekmek fabrikalarının ve fırıncıların ekmek satışında uyguladıkları komisyon rakamı oldukça dalgalı bir şekilde seyrediyor. Bakkal, Market ve benzeri ekmek satışı yapan işletmelere ekmek satışı yapabilmenin rekabeti verilirken bu durumdan olumsuz etkilenen ekmek fabrikalarının durumu ise düşündürücü.

İlimizde halen 70 Kuruşa satılan ekmekte yaşanan komisyon rekabetinin ardından özellikle bakkal ve marketlere yüzde 25’lik oranla ekmek satışında bulunan ekmek fabrikalarının ve fırınlarının bu durumdan zarar edip etmediği de dikkat çeken ayrıntılardan bir diğeri.

Bu arada ilimizde bazı işletmelerde 40 Kuruşa kadar inen ekmek fiyatları da vatandaşın kafasını karıştırmaya devam ediyor. 70 Kuruşa ekmek satışından kar elde eden fırıncıların 40 kuruştan ekmeği satınca bu fiyat üzerinden ne kar elde ettiği de kafaları bulandırıyor. Madem ekmek 40 kuruşa satılabiliyorsa, Vatandaş neden ekmeği 70 Kuruştan satın alıyor?.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tahir SALMAN - 4 yıl önce
kardeşim 40 kuruşluk ekmek var birde 70 kuruşluk ekmek var istersen 1 tl likte var. ekmeğe göre değişir o. bizim mahalledeki ekmek normal diğer bakkallardaki ekmekten biraz küçük olduğu için 40 kuruşa veriliyor...
Avatar
salman sallama - 4 yıl önce
ekmek ekmektir .gramajı belli standardı vardır. adam rekabet yapmak için o fiyata çekiyor ekmeği.önemli olan bir konu da standartlar millet hep hamur yiyor ne ekmeği .düzgün kaliteli ama zarar etmeden vatandaşı da kazıklamamadan ekmek satsınlar.
Avatar
ekmek ekmekçiden yenirmiş - 4 yıl önce
onu bilmem de ekmekçi var yeni hastane tarafında,ışıklara gelmeden, geçen 2 ekmek aldım hayran kaldım tadına lezzetine. 1 lira olsun alınır o ekmek
Avatar
bir bilen - 4 yıl önce
nevşehir ne ucuzki ekmek ucuz olsun. dışardan gelen her memur ilk fırsatta kaçıyor. rabbim inşallah bana da birgün bu değişik memleketten gitmeyi nasip eder. amin.
Avatar
aydin - 4 yıl önce
Bizim burda ekmek 50 krs
Avatar
kayseri de 85 kuruş - 3 yıl önce
Kayseri en pahalı ekmeği yiyor 85 kuruş oldu.ekmeğede benzemiyor.yazıklar olsun.