banner461
banner195

Nevşehir de Engelliler Yeniden Rapido Kursuna Katılacak

Nevşehir’de Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan Rapido kursları Mayıs ayından itibaren yeniden başlatılacak. Ancak bu tarz kursların artık yılda bir kez yapılacağına dikkat çekildi.

Nevşehir de  Engelliler Yeniden Rapido Kursuna Katılacak
22 Nisan 2014 Salı 16:40

banner143
banner134

 Engelliler Yeniden Rapido Kursuna Katılacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan Rapido kursları Mayıs ayından itibaren yeniden başlatılacak. Ancak bu tarz kursların artık yılda bir kez yapılacağına dikkat çekildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan ve daha sonrasında İl İstihdam Kuruluna sunularak kurulun onayının ardından Genel Müdürlüğe gönderilen Rapido Kursunun Mayıs ayından itibaren başlatılacağını söyledi.

10 Kursiyerin katılacağı ve 4 ay sürecek olan kursa görme özürlüler başta olmak üzere fiziksel ve işitme engellilerin katılabileceğini söyleyen Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Yönetmelikte yapılan yeni değişiklikle artık bu tür kursların yılda sadece bir kez düzenlenebileceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.