banner461
banner195

Nevşehir de Engellilerin Akülü Tekerlekli Sandalye Sevinci

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile Nevşehir Belediyesi işbirliği ile ilk etapta sağlanan 10 akülü tekerlekli sandalye bedensel engelli vatandaşlara dağıtıldı.

Nevşehir de Engellilerin Akülü Tekerlekli Sandalye Sevinci
26 Haziran 2013 Çarşamba 11:17

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi Paşa Konağı’nda  akülü tekerlekli sandalye dağıtımında konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile gerçekleştirilen işbirliği ile ilk etapta 10 bedensel engellinin yararlandığı akülü tekerlekli sandalyelerin, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırma adına önemli bir adım olduğunu belirtti. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yöneticilerine teşekkür eden Ünver, bu ve benzeri  duyarlı yaklaşımlarla engellilerin sosyal yaşamdan daha etkin şekilde yararlanmalarının da sağlanmış olacağına dikkat çekti.

FARKLI MERKEZLERE ŞARJ APARATI OLUŞTURULACAK

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, şehir merkezinde akülü tekerlekli sandalye kullanan bedensel engellilerin akü şarjlarını rahat bir şekilde yapabilmelerine imkan sağlanması için öncelikli olarak ,engellilerin yararlanabileceği bazı kaldırım kenarları ve parklara da şarj aparatlarının konulacağını, böylelikle  engellilerin sosyal yaşamdan daha fazla yararlanır hale gelmelerine katkı sağlanacağını belirtti.

Ünver, daha sonra akülü tekerlekli sandalyeye kavuşan bedensel engelliler ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.