banner461
banner195

Nevşehir de Eski Zahire Pazarı Yıkılmayı Bekliyor

Nevşehir İl Merkezine yıllarca zahire pazarı olarak hizmet veren alanın ne zaman Kentsel Dönüşüm çerçevesinde yıkılacağı merak konusu.

Nevşehir de Eski Zahire Pazarı Yıkılmayı Bekliyor
23 Mayıs 2014 Cuma 17:34

banner143
banner134

 Eski Zahire Pazarı Yıkılmayı Bekliyor

NEVŞEHİR(MHA) İl Merkezine yıllarca zahire pazarı olarak hizmet veren alanın ne zaman Kentsel Dönüşüm çerçevesinde yıkılacağı merak konusu.

Etrafında çok sayıda konutun bulunduğu alanın eski sebze pazarı ile birlikte kentsel dönüşüme tabi tutulacağı biliniyor. Ancak, bu alanın son dönemlerde bakımsız ve şehir merkezine yakışmayan görüntüleri sergilemesi de gözlerden kaçmıyor.

Şimdilerde ilçe ve bazı belde otobüslerinin durağı olarak kullanılan eski zahire pazarına hatırlanacağı üzere müftülük sitesinin yapılacağı öngörülmüş, bu sitenin göre yolu üzerinde yapılmasına karar verilmesinin ardından eski zahire pazarı yine atıl bir halde bırakılmıştı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
alii - 4 yıl önce
Bence beledi bura ile eski pazar yerini bian once yilmali kocaman alan cikar onun yerine bide kultur parkin ordaki eski tekstil fabrikasinin yerinede ne yapilcak merak ediyorum
Avatar
Yasin - 2 yıl önce
Yıkacaksa yıksın yıkmayacaksa doğal gazı versinler gül gibi evim var rahat rahat oturalım evimizde. Aksi halde eve yıkılacak diye ne bakım yapabiliyoruz nede dogalgaz hattı baglatabiliyoruz. Büyük mağduriyetimiz söz konusu. Evimizin degeri bu yüzden daha düșük