banner461

Nevşehir'de esnaflar seferberlik başlattı! Dolar OUT, Türk lirası IN

Dolardaki aşırı yükseliş sonrası Nevşehirli esnaflar, TL için kenetlendi. Nevşehir halkından dolardaki yükselişe büyük tepki var.

banner503
Nevşehir'de esnaflar seferberlik başlattı! Dolar OUT, Türk lirası IN
15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:24

banner143
banner134

Doların son haftalarda Türk Lirası karşısında yüksek değerlere ulaşması Nevşehir çarşı esnafı tarafından da yakından takip ediliyor.

Dolardaki aşırı yükseliş sonrası Nevşehirli esnaflar, TL için adeta kenetlendi. Bu suni artışa tepki gösteren Nevşehirli esnaflar Milli Seferberlik için 'dövizi bozdur oyunu boz' çağrısında bulundular.

Tam Bağımsız Türkiye için boyun eğmeyeceğiz gerekirse neyse bedelini ödeceğiz ama ABD'ye gereken dersi vereceğiz.

Nevşehirli bir vatandaşımızda; "Türkiye’de Dolar kullanımı yasaklansın. Millet parasını bozsun, ekonomiye can versin. Millet Dolarları yastık altında bekletiyorlar, bozmaları lazım. Kimse çalışmak istemiyor. Her gün Dolar yükseliyor. Benim Dolarım yok, olmasını da istemiyorum. Olsa bozdururdum. Böyle devam ederse daha çok yükselir.” ifadelerini kullandı. 

Nevşehir esnaflarının başlattıkları dolardan TL’ye geçme seferberliğine katılım her geçen gün büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

Kırılmaz cam kılıfı Hediye 
Nevşehir'de Cep Telefon işletmeciliği yapan Fikret Başaran: “Biz telefon aksesuarı ve yedek parçası alım satımı yapıyoruz. Bizim sektördeki parçaların tamamı dolar üzerinden geldiği için bu yükseliş bizi çok kötü etkiliyor” ama şuan söz konusu Vatan ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı safları birleştirmemiz gerekiyor" dedi. Sende 'dövizi bozdur oyunu boz' çağrısında bulunan Başaran; “100 dolar bozdurup makbuzunu getiren vatandaşlara Kırılmaz cam kılıf bedava" kampanyası başlattı. Firma sahibi dükkan vitrinine yazdığı afişte: "Gevur parasını Dolar yada Euro Bozdur Kırılmaz cam kılıf hediyesi" şeklinde vatandaşlara döviz bozdurma çağrıda bulundu.

Çiftçimize Nevel Eli...

Nevşehir’de sıvı organik gübre üretimi yapan Nevel Gübre A.Ş.’den döviz kurlarındaki artış için milli seferberlik çağrısı geldi. 
Tarım sektörünün önemli girdilerinden olan gübrenin artan döviz kurundan etkilenmesi üzerine çoğu gübre üreticisi fiyatları zamlandırarak, satışları durdurdu. Artan üretim maliyetlerinden dolayı tedirgin olan çiftçilere Nevel Gübre firmasından destek geldi.
Firma genel müdürü Sacit Aykemez “ Nevel Gübre A.Ş. olarak Türkiye’ye etik dışı siyasi cambazlıklarla boyun eğdirmek çabalayan ve ekonomik savaşın içine giren, gelişmemize sekte vurmak isteyenlerle mücadele adına tüm Türkiye Çiftçisine gücümüz yettiğince destek olmak adına artan maliyetlerimizi ürünlerimize kesinlikle yansıtmama kararı almış bulunmaktayız.
Milli Birlik ve Beraberlik içinde MİLLİ SEFERBERLİK ruhuyla dik duruşumuzdan ödün vermeden Sayın Devlet Başkanımızın, Ekonomik Sistemimizin ve Türk Tarımının destekçisi olduğumuzu bu savaşın kazananının TÜRKİYE olacağını bunun için üzerimize düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.” açıklamalarında bulundu.

İstasyon Cafe ve Restaurant'a Ülkemizin Her Daim Yanındayız....!

Başaramayacaksınız.

Türkiye üzerinde kurguladıkları hiçbir oyun düzen operasyon tutmadı. Artık son hamleleri kaldı: 'Ekonomik operasyon'. 
İşte 2013 Yılında düğmeye basıldığının resmi: ABD Doları başına Türk Lirası. "Beş yıl önce: 1,92 dört yıl önce: 2,11 üç yıl önce: 2,76 iki yıl önce: 2,95 bir yıl önce: 3,54 altı ay önce: 3,81 üç ay önce: 4,28 şimdi: 6,16"
Türkiye, çok ciddi bir değişim sürecinin içinden geçiyor. Türkiye’yi kontrol altında tutmaya dönük siyasi hedefleri olanlar var. Bunun için birileri, terörü nasıl bir enstrüman olarak kullanıyorsa, ekonomiyi de aynı amaçla kullanabiliyor. İşte bu yüzden tamda bu günlerde "BİR olmamız, BİRLİK olmamız" gerekiyor. Zira,Türkiye’ye ekonomik operasyon çekiyorlar...Ve bunu artık bilmeyenimiz kalmadı. Terörle, Gezi parkı eylemleri ile, 15 Temmuz Darbe girişimleri ile başladıkları hiç bir hamle ile baş edemediler. Onlar için bu artık Son Şans. Ve gelin onların bu şanslarını tarumar edelim. Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır. Ülkemize, Devletimize, Bayrağımıza, Milletimize ve TÜRK LİRAMIZA Sahip çıkalım...! Şimdi Vatanını Sözde değil Özde sevenler bir adım öne çıksın.

Değil Amrika, İsrail, Batı topunuz gelin. 

Not: Nevşehirli esnaflarımızdan başlatılan bu tür Ülkemize ve TL'mize destek veren kampanyaları gönderin www.fibhaber.com da yayınlayalım...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.