banner461
banner195

Nevşehir'de Fuhuş Ve Uyuşturucu Operasyonuna 2 Tutuklama

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapmak ve Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek suçlarından 2 kişi tutuklandı.

Nevşehir'de Fuhuş Ve Uyuşturucu Operasyonuna 2 Tutuklama
02 Aralık 2016 Cuma 11:20

banner143
banner134
Nevşehir İl J.K.lığı ekipleri tarafından 01-29 Kasım 2016 tarihleri arasında Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapmak (TCK.188) ve Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek (TCK. 227) suçlarından bağlantısı olduğu değerlendirilen T.Y., R.Y., T.F, H.Y., Ş.Y. ve M.D. isimli şahıslar ile ilgili yürütülen faaliyetler kapsamında, Avanos Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Avanos İlçesi Kalaba beldesi ve Mahmat köyündeki ev, eklenti ve araçlarında yapılan aramalarda, (2) yabancı uyruklu bayan şahıs ve bu suçlarda kullanılan (1) adet SIG sauer marka 9mm çapında ruhsatsız tabanca, (105) adet 9mm tabanca fişeği, (3) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet Kurusıkı tabanca, (41) adet kurusıkı tabanca fişeği, (5) gr taş esrar, (13) gram kubar esrar, (8) adet uyuşturucu hap, (0,3) gram metafetamin, (0,2) gram eroin, (1) adet metafetamin kullanımı için hazırlanan aparat (şişe ve pipet) , (7) adet suya karıştırılarak erimeye bırakılmış uyuşturucu hap, (5) adet uyuşturucu içiminde kullanılan jelatin, (18) adet sahte 100 Euro, (60) adet sahte 500 Euro, (6) adet sahte 200 TL, (1) adet flash disk, (2) adet cep telefonu ve (1) adet sim kart ele geçirilmiştir.

Yapılan operasyon neticesinde; T.Y.,T.T.,Ş.Y.,R.Y.,M.D. ve H.Y. isimli şahıslar olmak üzere toplam (6) şahıs yakalanmış olup, yakalanan şahıslardan T.Y. ve T.T. isimli şahıslar adli makamlar tarafından tutuklanarak Nevşehir Kapalı Cezaevine konulmuş, H.Y. isimli şahıs adli kontrol şartı ile R.Y.,M.D. ve Ş.Y. isimli şahıslar ise Cumhuriyet Savcılığındaki ifadelerinin alınmasına müteakip tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.