banner461
banner195

Nevşehir de hava kirliliğine dikkat!

Nevşehir’de son günlerde görülen hava kirliliğinin ilerleyen günlerde soba ve bacaların hava sıcaklıklarının daha da düşmesiyle devreye girmesiyle birlikte hava kirliliğinin daha yoğunluk kazanacağı ve insanların sokağa çıkmakta zorlanacağı ifade ediliyor.

Nevşehir de hava kirliliğine dikkat!
30 Kasım 2012 Cuma 17:56

banner143
banner134

Neden Hava kirliliği yaşıyoruz?

Nevşehir’de kent merkezinde görülen hava kirliliğinin asıl nedeninin  kalitesiz kömür kullanımı olduğunu bildiren yetkililer, kontrollerin sıklaştırılmasını ve uçuz, tam oluşmamış kömür kullanılmamasını ve yine  sanayi bölgelerinde  yanık yağı, eski araç lastiği, kağıt, karton ve tahta yakılmasından dolayı hava kirliliğinde yoğunluk yaşandığını, bunların önüne geçilmesini istemektedirler.

Sağlık için çok tehlikeli

Hava kirliliğinin özellikle yaşlılarda, çocuklarda, kronik göğüs ve benzeri hastalık çeken insanlarda ölüme varan rahatsızlıklar meydana getirdiğini bildiren uzmanlar,Nevşehir kent merkezinde hava kirliliğinin  olmaması gerektiğini, doğalgaz kullanımına  insanların özendirilmesini, doğalgaz almak isteyenlere kolaylık sağlanmasını ve şehrin her kesimine doğalgaz hatlarının en kısa zamanda götürülmesini istemektedirler.

Nevşehir Kent merkezinde yoğun olarak görülen hava kirliliği nedeniyle kontrol ve önlemler alması için Nevşehir Valiliği Çevre ve .Şehircilik İl müdürlüğünü şimdiden göreve davet ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
fib haber bu konudada size iş düştü galiba. bacasından lastik yakılıyor gibi simsiyah duman çıkan apartmanları görmemek mümkün değil. bunlarla ilgili bir makam koltuk yokmudur bu memlekette işte onları im...(dürtükleyin) harekete geçsinler görevlerini yapsınlar. yoksa onlarındamı dukunulmazlıkları var.