banner461
banner195

Nevşehir'de İki Parkta Yenileme Çalışmaları Başladı

Nevşehir’in Kıratlıoğlu ve 2000 Evler Mahallesinde bulunan park alanlarında yenileme çalışmalarına başlandı.

Nevşehir'de İki Parkta Yenileme Çalışmaları Başladı
20 Mayıs 2016 Cuma 09:21

banner143
İki Parkta Yenileme Çalışmaları Başladı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir’in Kıratlıoğlu ve 2000 Evler Mahallesinde bulunan park alanlarında yenileme çalışmalarına başlandı.
Nevşehir Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Kıratlıoğlu Mahallesi’ndeki Atatürk İlkokulu’nun yanında bulunan yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik alandaki Dinlenme ve Çocuk Oyun alanında başlatılan yenileme çalışmaları ile birlikte  çok sayıda süs bitkisi ve yeni fidan dikimi yapılacak.
Park alanında ayrıca kamelyalar ve yürüyüş yolları yeniden düzenlenecek. Çocuk oyun gruplarının da bu kapsamda değiştirileceği bu alandaki çalışmalarda, yeşil alanlar  otomatik sulama sistemi ile sulanacak.
Ayrıca 2000 Evler Mahallesi’ndeki İpek Parkı’nda da yenileme çalışmalarına başlandı. Yenileme çalışmaları ile birlikte bu park alanında da basketbol sahası da yapılacak. Kamelyalar ve yürüyüş yollarının da yeniden ele alınacağı yenileme çalışmalarında çeşitli türde çok sayıda süs bitkisi ve fidan ekimi yapılacak ve yeşil alanlar otomatik sulama sistemi ile sulanabilir hale getirilecek.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Göktürk öğretmen - 2 yıl önce
2000 evlerin 30 yıldır yenilenmeyen hparkında acilen tümden yeni teknolojiye göre yenilenmesi,,,ışıklandırılması gerekli,,,,Belediye bu parkı yıllardır es geçiyor ? NEDEN ......???