banner461
banner195

Nevşehir de Kadınlar Çocuk İstismarcılarının Cezalarının Ağırlaştırılmasını İstiyor

Türk Kadınlar Birliği Nevşehir Şubesi, çocuk istismarında ki ceza oranlarının ağırlaştırılması ve hiçbir şekilde affa uğramamaları için imza kampanyası başlattı.

Nevşehir de Kadınlar Çocuk İstismarcılarının Cezalarının Ağırlaştırılmasını İstiyor
27 Mayıs 2014 Salı 14:09

banner143
banner134

 Türk Kadınlar Birliği Nevşehir Şubesi, çocuk istismarındaki ceza oranlarının ağırlaştırılması ve hiçbir şekilde affa uğramamaları için imza kampanyası başlattı. Nevşehir Gülbahçe Parkı önünde gerçekleştirilen imza kampanyasıyla, Türkiye’de son günlerde yaşanan ve sayıları gitgide artan çocuklara yönelik cinsel istismar ve bunun sonuncunda ölüm olaylarının kamuoyunun vicdanında da derin yaralar açtığı vurgulanmaya çalışılıyor. Kurdukları stantlarda vatandaşlardan imza toplayan kadınlar, aynı zamanda afiş ve fotoğraflarla da konuya dikkat çekmeyi hedefliyor.Türk Kadınlar Birliği Nevşehir Şubesi’nden imza kampanyasıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de son günlerde yaşanan ve sayıları gitgide artan çocuklara yönelik cinsel istismar ve bunun sonuncunda ölüm olaylarının kamuoyunun vicdanında da derin yaralar açtığı ifade edildi. Bu üzücü olayların, çocuk istismar ve ihmalinin toplumda ne denli ciddi ve bir o kadar da üstü örtülü kalmış bir olgu olduğunu gösterdiği kaydedilen açıklamada şöyle denildi: “Geleceğimiz olan çocukların, cinsel istismar sonucu öldürülmesi, öldürülmese dahi ruhlarında derin yararlar açan, böyle kötü niyetli insanların sapıkça emellerine alet olmalarını istemiyoruz. Toplumun ahlaki değerlerine ve vicdanına ters düşen bu olaylar, Türk Kadınlar Birliği Nevşehir Şubesi olarak, bizi de çok rahatsız etmektedir. Bu konu da cezaların ağırlaştırılmasını ve bu kişilerin affa uğramamalarını istiyoruz. Bu konu da bir imza kampanyası düzenledik. Bize destek verecek herkesin, aynı fikir de ve tek vücut olacağını ve bizlerden desteğini esirgemeyeceğini biliyor, şimdiden teşekkür ediyoruz.

Çocuklarımızın güvenli ortamlarda çocukça yaşaması ve kendini daha rahat ve özgüvenli ifade edebilmeleri için atılan her adımın yararlı olacağına inanıyoruz. Bizim yaptığımız belki küçük bir farkındalık ama sizlerin de desteğiyle daha çok büyüyüp devleşeceğini düşünüyoruz.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.