banner461
banner195

Nevşehir de Karasoku İçin İlk Adım Atılıyor

Nevşehir’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir Belediyesinin birlikte gerçekleştirdikleri, ilk etapta Kale ve civarındaki mahallelerin uygulamaya sokulduğu Kentsel Dönüşümde ikinci aşama Karasoku ve Herikli başta olmak üzere civar yerleşim merkezlerinde yapılacak.

Nevşehir de Karasoku İçin İlk Adım Atılıyor
06 Mayıs 2014 Salı 16:10

banner143
banner134

 Karasoku İçin İlk Adım Atılıyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir Belediyesinin birlikte gerçekleştirdikleri, ilk etapta Kale ve civarındaki mahallelerin uygulamaya sokulduğu Kentsel Dönüşümde ikinci aşama Karasoku ve Herikli başta olmak üzere civar yerleşim merkezlerinde yapılacak.

Nevşehir’in merkezi olması itibariyle ilk kentsel dönüşüme oranla daha titiz bir çalışma gerektiren Karasoku ve civar mahallelerin kentsel dönüşümü için ilk adım ise İnşaat firması yöneticileri ile Nevşehir Belediyesinin gerçekleştireceği toplantı olacak.

Nevşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek “Merkez Dönüşüm Projesi” ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere İlimizde faaliyet gösteren İnşaat firmalarının yetkilileri ile 12 Mayıs 2014 Pazartesi günü Saat 14.00’ da Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde toplantı yapılacak.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in başkanlık etmesi beklenen toplantıda Nevşehir Belediyesi ile TOKİ’nin Karasoku ve civar mahallelerinde yapmayı planladığı Kentsel Dönüşüm Uygulaması masaya yatırılacak. Konuyla ilgili inşaat firmalarının yöneticileri ile Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
olmaz o iş - 4 yıl önce
başkan olmaz o iş boşa uğraşma. yüzlerce dükkan var adamın aylık kirası 2-5 bin lira arası. sen kaç para değer biçceksin dükkanına? yerinde yenisini yapacak mısın? kaç senede bitecek? o arada adamın kira kaybını kim karşılayacak. dükkan sahibi adam kiraya mı çıkacak? o kadar esnaf nerede dükkan bulacak. tabi sizde gördünüz patladı emlak balonu nevşehirde çevir kazı yanmasın. ne yaparsanız yapın emlak işi patladı nevşehirde. çok kişi altında kalacak bu enkazın çok.
Avatar
hüseyin - 4 yıl önce
hasan bey son senesinde artık meyveleri toplayıp hayatını garanti altına almak istiyor..önce kale yi hallette sıra buralara gelsin..yandaşlar tabi rant bekliyor.ama yağma yok buraları kolay kolay yedirmeyiz.burnunuzdan fitil fitil getiririz..
Avatar
metin - 4 yıl önce
yarım kalan işler bir bitsin önce kaledeki yerlerimiz ne olacak kaleye yerinize ev yapacağız dediler yalan oldu bunun cevabını yetkililer verirse sevinirim..
Avatar
cengiz yuce - 4 yıl önce
toki eline yuzune bulastirdi .simdi de karasoku mah. sira geldi memleketin civisini cikardilar,serf.........
Avatar
Murat Karadağlı - 4 yıl önce
Nevşehir'in bir meydana ihtiyacı var bu göz önünde bulundurulursa ii olur
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
karasoku ve herikli iki ayrı aşirettir ve bu mahalleler bu aşiretlerin ismidirler o yüzden bu iki isminde dönüşümde korunması gerekirr
Avatar
karaoğlan - 4 yıl önce
ne olacaksa olsun artık. yapılmayacaksa sayın yetkililer doğal gazı verin yeter artıkk
Avatar
karaoğlan - 4 yıl önce
ne olacaksa olsun artık. yapılmayacaksa sayın yetkililer doğal gazı verin yeter artıkk