banner461
banner195

Nevşehir de Karasoku Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi Sürüyor

Nevşehir Belediyesi’nin şehir vizyonunu çağdaş normlara ulaştıracak en önemli projelerinden biri olarak da değerlendirilen Karasoku Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi devam ediyor. Konut sahipleriyle 11 Haziranda görüşülecek.

Nevşehir de Karasoku Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi Sürüyor
09 Mayıs 2013 Perşembe 13:32

banner143
banner134

 KARASOKU MERKEZ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ SÜRÜYOR

KONUT SAHİPLERİ İLE TOPLANTI 11 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Nevşehir Belediyesi’nin şehir vizyonunu çağdaş normlara ulaştıracak en önemli projelerinden biri olarak da değerlendirilen Karasoku Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi devam ediyor. Proje kapsamında 6 mahallede oturan konut sahipleri ile en geniş katılımlı toplantı 11 Haziran Salı günü saat 20.00’de yapılacak.

Karasoku Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nin işleyişi ve uygulanabilirliği noktasında proje kapsamında bulunan Karasoku,Helikli,Hacı Rüştü,İbrahimpaşa, 20 Temmuz ve Kapucubaşı mahallelerindeki hak sahipleri ile  Nevşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde bir süreden beri bire bir olarak sürdürülen görüşmelerin yanı sıra,bir süre önce de projenin uygulanacağı alanlarda bulunan işyeri sahipleri ile de geçtiğimiz günlerde geniş katılımlı bir toplantı düzenlenmişti. Projenin Nevşehir açısından taşıdığı önemin vurgulandığı söz konusu görüşmelerde vatandaşların da talepleri alınmıştı.

11 Haziran Salı günü saat 20.00’de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek toplantıya Karasoku, Helikli, Hacı Rüştü, İbrahimpaşa, 20 Temmuz ve Kapucubaşı mahallelerinde konutları bulunan   hak sahipleri katılacak.

Kentsel Dönüşümden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda, Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Koordinatörü Ali Şener ve Nevşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Bülent Gönenç katılacak.

Toplantı ile vatandaşların talepleri değerlendirilerek , hak sahiplerinin mağdur edilmeksizin daha sağlıklı yaşanabilir bir şehir oluşturulması yönünde dilek ve isteklerde ele alınacak.

Nüfus oranlaması ile ülke genelindeki en etkin kentsel dönüşüm çalışmalarına sahne olması beklenilen Nevşehir’de uygulanmaya alınacak Karasoku, Helikli, Hacı Rüştü, İbrahimpaşa, 20 Temmuz ve Kapucubaşı mahallelerinde toplam 172 bin metrekarelik bir alanda konut üretimi ve 9 bin 722 metrekarelik bir alanda da ticari alan oluşumuna gidilmesi hedefleniyor. Yeşil alanları ve geniş yol düzenekleri ile tarihi değerdeki yapıların restorasyonlarının da gerçekleştirilmesinin planlandığı Karasoku Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi genel toplamda toplam 404 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak.

Türkiye’nin sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihsel değerler bütünü ile dünyaya açılan en önemli merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan Nevşehir’i, gelecek on yıllara taşıyacak en etkin projelerden biri olan Karasoku Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi ile  hızla modernleşerek marka kent modeline uygun bir yapılanmayı da beraberinde getirmesi hedefleniyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
heriklili - 5 yıl önce
diger illerdeki kentsel dönüşümlerde vatandaş borçlandırılmadan ev sahibi yapılıyo nedense nevşehirde borçlandırılarak vatandaş borçlandırılmada yapılacaksa zaten vatandaş evini seve seve verir.
Avatar
ali - 5 yıl önce
hangi parayla olacak ...
Avatar
R.K - 5 yıl önce
kale mahllesi projesi dediniz milleti çukurun içine attiniz,ordan çikanlarida narin özden kizilirmağa salin gitsin..yaptiğiniz evlerde ortada dökülüyo.hem anlaşamadiğiniz insanlarin önce bi parasini verin,hakka riayet eden lideriniz varya hani...
Avatar
sansar - 4 yıl önce
borçsuz ev verilecek....
Avatar
enes - 4 yıl önce
bir an önce evlerimizi yapsınlar herkes çok mağdur borçsuz ev istiyoruz hem evimizi alıp hemde borçlanamayız
Avatar
enes - 4 yıl önce
bir an önce evlerimizi yapsınlar herkes çok mağdur borçsuz ev istiyoruz hem evimizi alıp hemde borçlanamayız
Avatar
meteris - 3 yıl önce
bız borcsuz ev ıstıyoruz... kale ile kıyaslamayın et var ciger var...