banner461
banner195

Nevşehir'de KOP Projesi Ahır-Ağıl Projeleri Tamamlanıyor

Nevşehir'inde içinde bulunduğu Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında, Büyükbaş-Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerinin modernizasyonuna yönelik yeni ahır-ağıl yapımı inşaat yatırımları için kabul edilen projeler tamamlanıyor.

Nevşehir'de KOP Projesi Ahır-Ağıl Projeleri Tamamlanıyor
13 Ocak 2018 Cumartesi 15:25

banner143
banner134
6 Haziran 2016 tarih ve 2016/8870 sayılı kararname ile Nevşehir  Konya Ovası Projesi kapsamına alınmış ve 2017 yılında Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine ilişkin 2017/2 sayılı tebliğ çerçevesinde 2017 yılında 11 yatırımcının 49 baş damızlık ahır yapımı projesi onaylanmış, Yapımı devam eden bu ahırlar tamamlanmaya başlamıştır.

Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi Kayaaltı köyünde Osman KILINÇ tarafından inşaatı tamamlanan 49 başlık Ahıra Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden İl Müdür Yardımcısı Necmettin SAPMAZ, Şube Müdürü Yavuz ARSLAN, Teknik ve Veteriner sağlık personelleri ile Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü elemanlarınca ziyaret gerçekleştirilerek 147.000 TL yatırım desteği verilmesi uygun bulunmuştur.

                Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Okan YILMAZ; 2016 Yılında İlimizin KOP Kapsamına alınmasıyla birlikte çalışmalara başlandığını  ve 2017 yılında yatırımcıların müracaatları sonrası onaylanan projelerin hayata geçmeye başladığını söyledi. Hayvancılığımızın gelişmesi ve modernleşmesi açısından önemsenen bu proje ile önümüzdeki dönemlerde daha fazla başvuru ve faydalanıcı olmasının beklendiğini dile getiren YILMAZ İlimize ve Ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.