banner461

Nevşehir'de Köyler Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlanıyor

İl Özel İdaresi tarafından Nevşehir'in Köylerinde Sivrisinek Ve Haşerelere Karşı İlaçlama Çalışmaları Başlatıldı.

banner503
Nevşehir'de Köyler Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlanıyor
21 Temmuz 2017 Cuma 11:11

banner143
banner134
Nevşehir il özel idaresi tarafından, Kızılırmak nehri üzerine kurulan baraj ve HES’lerle birlikte değişen ekosisteme bağlı olarak, Kızılırmak nehrine yakın köylerde baş gösteren ve hızlı bir yayılım gerçekleştiren Simullium spp (üvez) sineğine karşı larvasit ilaçlaması başladı.
    Kızılırmak havzası ve florasındaki bütün yerleşim yerlerini etkileyen Simullium Spp. zararlısına karşı sürdürülen mücadele çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda idaremiz ekipleri tarafından nehirde yaz döneminde düzenli olarak ilaçlama çalışması gerçekleştiriliyor. Doğrudan Kızılırmak nehrinde larva ve pupalara yapılan larvasit ilaçlaması bu konuda en etkili mücadele yöntemi olarak gösteriliyor.
    Ayrıca yine ilimize bağlı diğer tüm köylerimizde başta sivrisinek olmak üzere haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları başlatıldı.Vatandaşlarımızın sağlıklarını olumsuz etkileyen sivrisinek ve diğer haşerelere karşı çalışmalar devam etmektedir. İl Özel İdaresi tarafından köylerimizi daha yaşanılabilir hale getirmek için ilaçlama çalışmaları gerekli tüm köylerde devam edecektir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.