banner461
banner195

Nevşehir de Kutlu Doğum Haftası Şölenine Büyük İlgi

14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Nevşehir de Kutlu Doğum Haftası Şölenine Büyük İlgi
15 Nisan 2013 Pazartesi 17:06

banner143
banner134

 İl Müftülüğü tarafından Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Kutlu Doğum programına, Nevşehir Vali Vekili Ahmet Soley, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Atila Seçen, daire müdürleri ve binlerce sayıda vatandaş katıldı.

            Program Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Türkiye İkincisi Osman Bedrettin Kaymakçı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sunuculuğu Kayseri’de İmam-Hatip olarak görev yapan, aynı zamanda Radyo Spikerliği de yapan Sadi Özmen yaptı.

 “Sevgili Peygamberimize Mektup” yarışmasında birinci olan Merve Serhat’ın okuduğu mektubun ardından Nevşehir Belediyesi Mehter Takımının muhteşem konseri halkı coşturdu.

Mehter konseri sonrası “Kompozisyon” yarışmasında birinci olan Selenay Özdil Kompozisyonu’nu, Merve Çekiç ise Naat-ı Şerifi’ni okudu.

            Açılış konuşması yapan İl Müftüsü Yakup Öztürk; katılımcılara teşekkür ederek, haftanın önemi ile ilgili kısa bir konuşma yaptı.

            Konuşmasında; Sevgili peygamberimizin 23 sene gibi kısa bir zamanda insanlığı içinde bulunduğu buhrandan kurtardığını ve O’na kaybettiği onur ve itibarını tekrar iade ettiğini ifade ederek, “Hz. Peygamber (S.A.V.) insanlığı şirkten tevhide, delaletten hidayete, cehaletten ilim ve medeniyeti, zulüm ve haksızlıktan, hak, hukuk ve adalete kavuşturdu. O’nun sayesinde eşkıyalar evliya, bedeviler medeni, hasımlar hısım, düşmanlar dost, insanlar kardeş oldu. İyilik, güzellik namına Dünya neye sahipse O’nun vergisidir hep” dedi.

            Konuşma sonrası yarışma birincisi Kübra Nur Dağ’ın okuduğu Veda Hutbesi ile vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Konuşmasında; “İnsanlığın iftihar tablosu, Allah’ın sevgilisi, mahlukatın en sevgilisi Hz. Muhammed (S.A.V.)’in 1442. Doğum yıldönümünü kutlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. O’nun sünnetine uygun yaşayarak ve Ahlakıyla ahlaklanmak şiarımız olmalıdır. Bu programlar Peygamber sevgisinin artmasına vesile olmaktadır. Bu nedenle, hazırlayanlara ve katkısı olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

            Daha sonra Grup Vav tarafından Kur’an-ı Kerim ziyafeti verildi. Ardından muhteşem bir çifte Ezan ziyafeti çekildi.

Hafta dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerden birinciler Cumhuriyet Altını, ikinciler Yarımlık Altın ve üçüncüler ise Çeyrek Altın ve her katılımcıya kitap seti ve saatle ödüllendirilirken, İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından, protokol üyelerine gül ve plaket takdim edildi.

            Hediyelerin takdiminin ardından Grup Vav’ın Dini Musiki ve Sema gösterisi büyük bir ilgiyle takip edildi.

Göze hitap eden sahne ve gönle hitabeden sözlerle katılımcılar duygulu anlar yaşadı.

İl Müftülüğü tarafından katılımcılara; Nevşehir Belediyesinin sponsorluğunda Diyanet Vakfı yayınlarından 5500 adet Hz. Peygamber ve İnsan Hakları isimli kitap, canlı gül ve gülsuyu dağıtılırken, lokum ikramında bulunuldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.