banner461

Nevşehir'de marketlere dadanan azılı hırsız yakalandı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Gece Saatlerinde İşyerlerinin Camlarını Kırarak Hırsızlık Yapan Şahıs Tutuklandı.

banner503
26 Temmuz 2018 Perşembe 11:49

banner143
banner134

 Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri İki Faili Meçhul Olayın Şüphelisini Kıskıvrak Yakaladı.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Gece Saatlerinde İşyerlerinin Camlarını Kırarak Hırsızlık Yapan Şahıs Tutuklandı.
 
OLAY-1; 11.06.2018 günü Nar Baş Mahallesi Hacı Bektaşi Veli Bulvarında faaliyet gösteren Büyük Anadolu AVM isimli işyerinde, işyeri camının taşla kırılarak yaklaşık 900 TL para, iş yerine ait yazar kasa ve sigaraların çalınması, toplam 7.000 TL zarara uğraması neticesinde meydana gelen “İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık ve Mala Zarar Verme “ ve 
 
OLAY-2; 11-12.07.2018 günü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yavuz  Sultan  Selim   Caddesi   üzerinde  faaliyet   gösteren   Kapadokya AVM isimli  işyeri camının taşla kırılarak yaklaşık 1000-1200 TL paranın çalınması neticesinde meydana gelen “İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık  ve Mala Zarar Verme” Olayları ile ilgili olarak, şüpheli veya şüphelilerin kimliklerinin tespiti ve yakalanmaları yönünde çalışmalar devam etmekte iken,
 
OLAY-3;  25.07.2018 günü Nevşehir merkez Güzelyurt Mahallesi 80.Yıl Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Dipa Alışveriş isimli işyerinde ve marketin üstünde bulunan apartman içerisinden 1 adet ayakkabının çalınması neticesinde meydana gelen “İşyerinden Hırsızlığa Teşebbüs, Açıktan Hırsızlık ve Mala Zarar Verme” olayı ile ilgili olarak, işyerinin camının kırılarak olay akabinde olay yerinden yaya olarak kaçarken Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri  tarafından şüpheli (1995) M.T. isimli şahıs kıskıvrak yakalanmıştır.
 
Olayın işleniş bakımından iki ayrı olayla birebir uyum sağlaması sebebiyle şüpheli ile yapılan mülakatta; “Her iki olayı da kendisinin gerçekleştirdiğini, işyerlerine işyerlerinin camlarını taş atıp kırdıktan sonra girdiğini, Kapadokya isimli işyerinden 850 TL para, 1 adet siyah renkli markasını hatırlamadığı metal kordonlu erkek kol saati, saat kutusu içerisinde bulunan 1 adet bileklik ve 1 adet cep telefonu kulaklığı çaldığını,  çaldığı paraları ise harcadığını, Büyük Anadolu isimli marketten çaldığı sigaraları içtiğini, işyeri yazar kasasının çekmecesini olaydan sonra işyeri karşısında bulunan açık araziye attığını beyan etmesi üzerine Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının bilgisi dahilinde gözaltına alınmıştır.
 
Şüpheli 25/07/2018 günü MEVCUTLU olarak sevk edilmiş olduğu Mahkemece tutuklanarak İlimiz Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
 
Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekiplerni başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.