banner461

Nevşehir de Polisin, İki Kardeşi Darbettiği İddiası

Nevşehir'de, aşırı yüklü olduğu gerekçesiyle kesilen trafik cezasına itiraz eden firma sahiplerini, çıkan tartışmada polislerin darbettiği ileri sürüldü.

banner503
Nevşehir de Polisin, İki Kardeşi Darbettiği İddiası
12 Temmuz 2014 Cumartesi 02:03

banner143
banner134

 Nevşehir'de, aşırı yüklü olduğu gerekçesiyle kesilen trafik cezasına itiraz eden firma sahiplerini, çıkan tartışmada polislerin darbettiği ileri sürüldü.

Edinilen bilgilere göre; Derinkuyu ilçesinde polis ekipleri, Hikmet Şahin'in kullandığı 50 LE 587 plakalı özel bir firmaya ait kamyonu şehir girişinde durdurdu. Aşırı yük nedeniyle ceza yazılması üzerine şoför, firma sahibi Şaban Tunca'yı aradı. İlçe emniyet müdürlüğünde cezaya itiraz eden Şaban Tunca ve Halil Tunca ile polisler arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine polisler olaya biber gazı ile müdahale ederek şahısları kelepçeledi.

Olayın ardından nezarethaneye indirilmek istenen Şaban Tunca'nın polisin müdahalesi sonucu merdivenlerden yuvarlandığı iddia edildi.

Kafasından ağır yaralanan ve ambulansla Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırılan Şaban Tunca ameliyat edildi. Polislerin darbettiği ileri sürülen Halil Tunca'nın ise müşahade altına alındığı bildirildi.

Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, yaptığı açıklamada, ilçede yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Balcı, bu tür hadiselerin bir daha yaşanmamasını istediğini belirterek, yaralanan Şaban ve Halil Tunca kardeşlere acil şifalar diledi.

Kamyon şoförü Hikmet Şahin ise geçen hafta da ceza yazıldığını ve bu nedenle itiraz ettiklerini belirterek karakolda olayların bir anda yaşandığını, kendisinin sıkılan biber gazından sonra bir şey hatırlamadığını söyledi.

İddialarla ilgili Derinkuyu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığı öğrenildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
adsız - 6 yıl önce @Ersoy Çelik
suçluysa nezarete alsın o zaman, ne diye arkasından tekme atıyo
Avatar
vatandaş 2 - 6 yıl önce @as
1 basamak da olsa takıldınmı tökezleyip yuvarlanabilirsin
Avatar
as - 6 yıl önce
emniyet müdürlüğü girişinde kaç tane merdiven varmışda yuvarlanmış...:?
Avatar
Yusuf Şahin - 6 yıl önce
Polis şiddetine son. Polislere Gereken cezalar verilmeli.
Avatar
Ersoy Çelik - 6 yıl önce
Sucluysan cezayı yazacak tabii polis kanun bu ya atmıcaksın o kadar yükü Yada cezasına itiraz etmeyip paşa paşa kabul edeceksin
Avatar
vatandaş - 6 yıl önce
derinkuyudaki polisler kendilerini bişey sandılar heralde çobansız köy buldular deyneksiz geziyorlar inş görevden alınırlar
Avatar
fib - 6 yıl önce
bide polislerin ağzından dinlesek
Avatar
Patron mehmet - 6 yıl önce
Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını dilerim hasta kardeşlerime acil şifalar dileim. İst. Kadıköyden Antikacı patron mehmet