banner461
banner195

Nevşehir'de 'sokak kütüphaneleri' oluşturuluyor

Nevşehir Belediyesi, vatandaşların okuma alışkanlığının artırılması amacıyla "sokak kütüphaneleri" kurdu.

Nevşehir'de  'sokak kütüphaneleri' oluşturuluyor
29 Eylül 2017 Cuma 11:12

banner143
banner134
Kalkınma Bakanlığı  Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın, KOP Bölgesi’nde,  Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması (OKASS) Mali Destek Programı kapsamında, Nevşehir Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de  ortak olduğu “Kitaplar Konuşuyor Nevşehir Okuyor Projesi”ne ilişkin proje uygulanmaya başlandı.

Şehir merkezinde ortaokul kademesi 5.sınıfta eğitim alan yaklaşık 2.000 öğrencinin, öğretmen ve ebeveynleriyle birlikte  kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlamak amacıyla  Atatürk Bulvarı üzerindeki  alanda ‘ Kitap Okuma Parkı’n oluşturuldu.

Kitap Okuma Parkı’nın hizmete kazandırılması nedeniyle düzenlenen törene Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile bazı daire  ve okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende daha sonra, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan  ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de  ortak olduğu “Kitaplar Konuşuyor Nevşehir Okuyor Projesi” ne ilişkin olarak katılımcılara bilgiler aktarıldı.


 KOP Nevşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen "sokak kütüphaneleri" Gülbahçe yanındaki parkta kitap severleri bekliyor.


Haber:Mustafa Ferveren

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.