banner461

Nevşehir de Telefon Dolandırıcıları Kendilerini Savcı Olarak Tanıttı

Nevşehir’de 3 gün önce kendilerini savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcıları tarafından kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığı bahanesiyle 20 bin TL dolandırılan emekli adam 3 gün sonra bu kez kendisini polis olarak tanıtan aynı kişiler tarafından tekrar dolandırılmak istendi.

banner503
Nevşehir de Telefon Dolandırıcıları Kendilerini Savcı Olarak Tanıttı
11 Temmuz 2014 Cuma 11:43

banner143
banner134

Nevşehir de Dolandırıcıların Akıl Almaz Yöntemi...... Nevşehir'de 3 gün önce kendilerini savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcıları tarafından kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığı bahanesiyle 20 bin TL dolandırılan emekli adam 3 gün sonra bu kez kendisini polis olarak tanıtan aynı kişiler tarafından tekrar dolandırılmak istendi.

Alınan bilgilere göre, 70 yaşındaki emekli M.Ö.'yü geçtiğimiz günlerde cep telefonundan arayan ve kendisini cumhuriyet savcısı olarak tanıtan bir şahıs; yaşlı adamın kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından ele geçirildiğini belirterek, sözde yapılacak olan operasyon için daha sonra kendisine iade edilmek üzere M.Ö'den para istedi.

M.Ö, dolandırıcıların söylediklerine inanarak paniğe kapılırken şahısların isteğini yerine getirmek üzere evindeki aile bireylerine ait olan ziynet eşyalarını alarak evden ayrıldı.

M.Ö'nün evinden ayrılmasının ardından telefon görüşmelerine şahit olan gelini ve kızı 155 Polis İmdat telefonunu arayarak babalarının dolandırılacağından şüphelendiklerini ve evden yüklü miktarda ziynet eşyası ile ayrıldığını bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yapılan ihbar üzerine M.Ö'nün eşkalini öğrenerek il merkezindeki sarraf ve bankalar önünde tedbir alırken M.Ö bu sırada altınları bir sarraftan bozdurarak PTT şubesinden şahısların verdiği hesap numarasına 20 bin TL para yatırdı. Dolandırıcıların verdiği bir başka hesaba daha 13 bin TL para yatıracağı sırada Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timleri tarafından fark edilen M.Ö'nün 13 bin TL yatırması engellendi. Yaşlı adama dolandırıldığını anlatan polisler bir türlü M.Ö'yü ikna etmekte başarılı olmadı. Kendisinden para isteyen şahısların savcılıktan aradığını ve 13 bin TL daha para yatırması gerektiğini söyleyen yaşlı adam bir süre sonra dolandırıldığını fark ederek kendisini arayan ve cumhuriyet savcısı olarak tanıtan kişi hakkında şikayetçi oldu.

'BU KEZ POLİS OLARAK ARADILAR'

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri M.Ö'yü dolandıran kişilerin kimliklerini tespit etmeye çalışırken 2 gün sonra aynı kişiler M.Ö'yü yine aradı. Bu kez kendilerini polis olarak tanıtan şahıslar telefonda M.Ö'ye "2 gün önce dolandırıcılara kaptırdığın 20 bin TL'yi yeniden almaya çalışıyoruz. Kimliklerini tespit ettik. Seni dolandıranlardan paranı almak için 15 bin TL paraya ihtiyacımız var" dedi. Dolandırıcılar M.Ö'ye yeni bir hesap numarası vererek parayı buraya yatırmasını ve durumdan kimseye bahsetmemesini istedi. Yakınlarına haber vermeden evden ayrılan ve PTT şubesine giderek 15 bin TL'yi dolandırıcıların hesabına yatırmaya çalışan M.Ö'yü son günlerdeki dolandırıcılık olayları nedeniyle PTT şubesinde bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timlerindeki sivil polisler fark etti. Yaşlı adam gişede para yatırırken işlemini durduran polisler dolandırıcıların aynı kişiyi ikinci kez dolandırmasına da engel oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
salak adam - 6 yıl önce
Böyle saflar olmasaydı akillilar nasıl gecinirdi. Keşke biraksalardi da yine yatirsaymis