banner461
banner195

Nevşehir'de tırnakçılık yapan 4 kişi yakalandı

Nevşehir'de tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık yapan 2'si bayan 4 şüpheli şahıs, polis tarafından yakalandı.

Nevşehir'de tırnakçılık yapan 4 kişi yakalandı
12 Ekim 2018 Cuma 18:13

banner143
banner134

Nevşehir'de tırnakçılık yöntemi ile yankesicilik suçundan gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan 4 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından Nevşehir Adliyesine sevk edildi. 

Nitelikli Hırsızlık Tırnakçılık Yöntemi İle Yankesicilik Suçundan Dört Şüpheli Şahıs Yakalandı.
11.10.2018 günü saat 16.30 sıralarında, Nevşehir merkez Cami Cedit Mahallesi Cami Kebir Caddesi üzerinde mağdur vatandaşlarımızın, iki bayan ve iki erkek şahsın alışveriş yapmak için dükkanlarına geldikleri bu esnada bayan şahısların kendilerini taciz ederek el çabukluğu yöntemi ile ceplerinden toplamda 1.550 TL. paralarının çalınması neticesinde meydana gelen 2 ayrı “Nitelikli Hırsızlık Tırnakçılık Yöntemi İle Yankesicilik” olayı ile ilgili olarak; 
Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Oto Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yapılan tanık ve MOBESE kayıtlarının araştırmaları neticesinde, olayın 35 * * plaka araç ve içerisinde bulunan 2 erkek ve 2 bayan tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, aracın Derinkuyu İstikametine seyir halinde olduğu tespit edilerek Derinkuyu İlçe Emniyet Amirliği ekipleri ile ortaklaşa yapılan operasyonda Nevşehir Cumhuriyet Savcılığının talimatları doğrultusunda şüpheli araç ve şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Başka İl  nüfusuna kayıtlı E.T. , C.K., F.A. ve S.A. isimli şahıslar mağdur vatandaşlar tarafından teşhis edilmiş , şüpheli şahısların aynı yöntem ile Kozaklı İlçesinde de hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilmiş mağdur vatandaşlara talimat gereği paraları iade edilmiş olup; Şüpheli şahıslar hakkında  “Nitelikli Hırsızlık Tırnakçılık Yöntemi İle Yankesicilik” iki ayrı dosyadan mevcutlu olarak Nevşehir Cumhuriyet Savcılığına sevk edildiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.