banner461
banner195

Nevşehir'de Vatandaşların Kavşak Tepkisi

Nevşehir Ürgüp Karayolu arasında her iki yönden yolun tek şeridinin bir kısmını kapatacak şekilde yapılan ilginç kavşak dikkat çekiyor.

Nevşehir'de Vatandaşların Kavşak Tepkisi
31 Ağustos 2017 Perşembe 09:29

banner143
banner134
Nevşehir -Ürgüp Karayolu arasında her iki yönden yolun tek şeridinin bir kısmını kapatacak şekilde yapılan ilginç kavşak dikkat çekiyor.

Edinilen bilgilere göre Karayolları 6.Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen yol çalışmaları çerçevesinde Nevşehir-Ürgüp yolu Eski Dedeman oteli geçince H.Rasim Uzer İş Okulu önüne 15 gün önce kavşak yapıldı. 


Şimdilerde ise, Nevşehir'de Devam eden Asvalt çalışmalarının ardından Ürgüp yolu H.Rasim Uzer İş Okulu önünde yapılan yeni kavşak vatandaşlardan büyük tepki görüyor.

Nevşehirli  Vatandaşların Hatalı Kavşak İddiası...

Nevşehir şehir merkezi girişinde ki bu kavşakta meydana gelen çeşitli kazaların ardından bu kavşağın hatalı yapıldığını söyleyen vatandaşlar, eğer yetkililer biran önce bu kavşakta gerekli düzeltmeler yapmazlarsa burası daha büyük kazalara gebe şeklinde yetkilileri uyarıyorlar.

Vatandaşlara göre, Hatalı Kavşak Çalışması Araç Ve Yaya Trafiğine Çözüm Değil Köstek Oluyor.


Vatandaşlarımızın iddiasına göre, aşağıdaki fotoğraflarda görünen hatalı kavşak, “halen kullanımda olup” ciddi kazalara sebebiyet verme ihtimaliyle karşı karşıyadır. Şimdi ise vatandaşların tek beklentisi mevcut haliyle sağlıklı bir şekilde kullanılması mümkün olmayan kavşağın yıkılarak yeniden düzenlenmesi...Yeni yapılan kavşak düzenlenmesine tepkili sürücülerde, kavşağın yola uygun hale getirilmesi veya kaldırılması gerektiğini dile getirdiler.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ersin - 10 ay önce
Olum yolu
Avatar
Bayram kaygısız - 10 ay önce
Hemen düzeltilsin böyle kavşak olmaz
Avatar
Yuksel babaoglu - 10 ay önce
Bu kavsak Allah korusun buyuk tehlikelere gebe sorumlularin acil duzeltme yapmasi gerekir
Avatar
vatandaş - 10 ay önce
Türk usulü göbek böyle olur. Tam bir mühendislik harikası.
Avatar
Hasan basri - 10 ay önce
hiçte ilgiç değil en doğrusu budur bilip bilmeden konusmayin
Avatar
Öyle - 9 ay önce
Kavşağın büyütülmesinin sebebi uzun araçların tehlike olmaması seyir halindeki araçlara ama vatandaş kurala uymak yerine yolu ve kuralı kendine uyduruyor sorun yöneticide değil bizim insanlığımızda biz böyle oldukça yöneticide beş para etmez yol yapanıda nefsinize sorun günde kaç kurala uyuyorsun kaçını çiğniyorsun hep almancılara kızarızya biz kamera olmayan yerde her haltı yiyoruz en ufak bi yanlış için yediğimiz cezadada aglıyor yalvarıyoruz sadece bayram tatilinde yetmişten fazla insan telef oldu sebebi yola taşan kavşak değildi elbette lütfen birkezdaha düşünün canınızı ve vatanınızı
Avatar
Fehmi - 9 ay önce
Isi ehline verilmeli isi bilen yapmali sonucta bu yollar can tasiyor en kucuk ihmal malzemeden azaltim yapilmamali kullanima uygun olmali vebali var.