banner461
banner195

Nevşehir de Yine Su Borusu Patladı

Nevşehir İl Merkezinde Atatürk Bulvarında su borusu hattındaki aşırı basınç yine patlak verdi.Nevşehir Öğretmen evi önünde esnafların artık kesin bir çözüm bulunmasını istedikleri duruma belediye ekipleri anında müdahale etti.

Nevşehir de Yine Su Borusu Patladı
14 Kasım 2012 Çarşamba 11:42

banner143
banner134

 Nevşehir İl Merkezinde Atatürk Bulvarında su borusu hattındaki aşırı basınç yine patlak verdi.

Nevşehir Öğretmen evi önünde esnafların artık kesin bir çözüm bulunmasını istedikleri duruma belediye ekipleri anında müdahale etti. Ancak, sorunun tekrar yaşanmaması için kesin bir çözüm bulunması istendi.

Hafta sonunda meydana gelen durum karşısında yağışlı hava da patlayan su borusunu değiştirme telaşına giren Belediye ekiplerinin hummalı çalışmalarına karşın sık sık patlayan boru nedeniyle sıkıntılı anlar yaşadıklarını kaydeden esnaflar, bazı işyerlerinin bu durumdan olumsuz etkilendiğine dikkat çektiler.

Son zamanlarda 6. Kez patlayan su borusu nedeniyle su kesintilerinin uygulanmak zorunda kalındığını söyleyen Esnaflar, “Burada meydana gelen ve belediye yetkililerinin aşırı basınçtan meydana geldiğini söyledikleri duruma kesin bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Patlayan su borusu nedeniyle hem sularımız kesiliyor, hem de işyerlerimizi su basıyor” diye şikayette bulundular.

Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
soner - 6 yıl önce
yağışlarla birlikte şu döşenen kilitli taşların mahalleleri ne hale getirdiğini gördükçe çıldırıyorum...nerden gideceğimizi nasıl araç kullanacağımızı şaşırdık...belediyenin bu kilitli parke işi tam bir fiyasko.............
Avatar
Bayram Ulkat - 6 yıl önce
evelki günkü haberde tonajlı araçların ve beton mikzerlerinin su borularını patlatması neticesi su kesintileri olduğu yazılmıştı bugün ise basınçtan boruların patladığı söyleniyor. 60 yaşındaki bir hanıma nekadar makyaj yapsanız nafile okadar güzelleşir. altyapısı olmayan yolları kilim deseni kilit taş değil nakış gibi işleseniz neye yarar.
Avatar
ali osman - 6 yıl önce
maalesef nevşehir'in hem su şebekesi hem de özellikle mahalle aralarındaki kilitli taşlardan yapılmış yolları tam anlamı ile bitik durumda. aynı yerdeki su borusu bazen günde iki-üç defa patlıyor. yollar desen artık yok değil adeta köstebek yuvası
Avatar
bu ne ya - 6 yıl önce
hergun sular kesilmek zorunda mı...yeter artıkkkk