banner461

Nevşehir'de Yoğun Kar Yağışı Etkili Oluyor

Nevşehir genelinde dün başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü...

banner503
25 Ocak 2018 Perşembe 02:26

banner143
banner134
Meteoroloji 7. Bölge'nin uyarısının ardından beklenen kar yağışı Nevşehir'i etkisini altına aldı. Nevşehir'de dün akşam saatlerinde bağlayan yoğun kar yağışı devam ediyor.

Nevşehir ve ilçelerinde Kar yağışı etkisini sürdürüyor. Nevşehir’de dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı bazı yerlerde 20 santime kadar ulaştı.

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının ardından sürücüler zor anlar yaşarken, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi dolayısıyla yollarda buzlanma oluştu. Yerlerde oluşan kar kütlelerinin buza döndüğünü belirten vatandaşlar kazalara karşı uyarılarda bulundular.

Kar yağışı devam edecek...
Nevşehir’de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerine kadar devam etti. Kentte kar kalınlığının şehir merkezinde yer yer 20 santime kadar ulaştığı öğrenildi. Sabah işe gitmek isteyen vatandaşlar beyaz bir örtü ile karşılaşırken, vatandaşlar kaldırımlarda araç sürücüleri ise trafikte zor anlar yaşadı. Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından sabah saatlerinden itibaren kaldırım temizleme çalışmalarının başladığı görülürken, kar yağışının gün boyu devam edeceği öğrenildi.


Nevşehir'de kar yağışı devam ederken trafik ekipleri de sürücüleri uyardı. Kar altında trafiğe çıkan sürücülerden araçlarında zincir, çekme halatı ve ilk yardım çantası bulundurmalarını isteyen trafik ekipleri, kent dışına çıkan sürücülerin zincirsiz yola devam etmelerine izin vermedi.​

Karla birlikte gelen zorlukların yanı sıra kış aylarının güzel görüntüleri de bir bir ortaya çıktı. Park ve bahçelerde doyumsuz kış manzaraları oluşurken, vatandaşları ev ve iş yerlerinin önünü temizleme telaşı sardı.


Nevşehir Merkez ilçeye bağlı Kavak kasabasından kar kış manzaraları videosu ile Nevşehir'den Kışı sevdiren nefes kesici kar manzaraları...Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.