banner461

Nevşehir'de Yol Kenarındaki Ağaçlara Kışlık Bakım

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü, tarafından kara yolundaki orta refüj ve yol kenarında bulunan ağaçların bakımı yapılıyor.

banner503
Nevşehir'de Yol Kenarındaki Ağaçlara Kışlık Bakım
16 Ocak 2017 Pazartesi 15:37

banner143
banner134
Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü, tarafından kara yolundaki orta refüj ve yol kenarında bulunan ağaçlara kış bakım çalışması başlatıldı.

Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, FİB Haber.Com haber merkezine yaptığı açıklamasında; "Nevşehirde ki karayolu ağaçlandırmasin da çift yönlü 310 km, Tek yönlü 620 km ye ulaştik. Ağaçlandırma yaptığımız bu bölgede fidanlar kazıklarla sabitlenirken diplerine kar yığıntısı yaparak olumsuzlukları bertaraf etmeye calışıyoruz" dedi.

Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, Karayolu ile birlikte Bölünmüş yollarda ve kavşaklarda bulunan alanlar, her türlü iklim şartlarına dayanıklı fidan, bitki ve çalı türleri ile süslerken, karayolları ağaçlandırılırken görüşü engellemeyecek şekilde olan bodur türler ile yayılıcı bitkiler kullanıldığını ifade etti.

620 km yol kenari agaçlandirmamizin bakimini yapmaya devam ettiklerini ifade eden Satırlı, Ayrıca yol kenarına dikilen ağaçların ve diğer bitkilerin, yoldan çevreye yayılabilecek gürültü ve toz kirliliğini, hava kirliliğinin önlenmesi ile alakalı olarak çok önemli bir vazifeyi de üstlendiğini ifade etti...

Fidan bakım Çalışmalarını yerinde inceleyen Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı; “Genel Müdürlüğümüzün hedef ve politikaları çerçevesinde yapılan bu çalışmalarla karayollarımız daha estetik bir görünüme sahip oldu. Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü olarak toplumsal rolümüzün farkındayız. Yol kenarı ağaçlandırmalarıyla birlikte okul, çeşme başları ile köy ve belde yolu kenarları da ağaçlandırma çalışmalarımız da kesintisiz devam etmektedir. Ağaçlandırma sahalarının korunmasında bizim kadar vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını diliyorum” dedi.

Satırlı, "Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü olarak yol kenarı çalışmalarımız her yıl artarak devam edecek" dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.