banner461
banner195

Nevşehir de Yol Yapım ve Yama Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Nevşehir İl Özel idaresinin kanalizasyon çalışmaları da yol yapım ve yama çalışmaları gibi bu yıl bütün hızıyla devam ediyor.

Nevşehir de  Yol Yapım ve Yama  Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
29 Haziran 2013 Cumartesi 11:17

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Özel idaresinin kanalizasyon çalışmaları da yol yapım ve yama çalışmaları gibi bu yıl bütün hızıyla devam ediyor.

İl Özel idaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, yol yama çalışmalarına bu yıl 10 bin ton dolayında rodmiks kullanılacağını söyledi.

Tatar, “Bu yıl yine kanalizasyon çalışmalarımız bütün hızıyla sürecek. Köy içi kumlamaları sürecek. Yama işinde bu yıl farklı bir yöntem yapacağız. 2.5 ay içerisinde 10 bin ton rodmiks üretip yol yamaları yapılacak. Geçtiğimiz yıl ilimiz genelindeki yolların yamasına harcadığımız rodmiks miktarı 18 bin ton idi. Bu küçümsenecek bir rakam değil. Kayseri taşeron marifetiyle 15 bin ton üretti ama hepsini de tamamlayamadı. Bin 400 kilometre yolumuzun neredeyse 800 - 900 kilometresi yama yapılan yollarımız. Ağır tonajlı araçlardan dolayı bu yama gerekiyor. Kuracağımız iki ayrı ekipte yama çalışmalarını sürdürecek. Bu yıl bir hayli ikinci kat asfalt yol çalışması yapacağız. Bu yıl içerisinde Ürgüp Avanos yol yapımı çalışması yapılacak. Eski güzergah terk edilecek” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
göreme - 5 yıl önce
ben göreme de turuzimciyim göreme uchisar yolu kadar rezil bir asfalt daha görmedim bu ne iş 32 derece de asfalt eriyor resmen akıyor turuzim kalbi göreme ye yakışmayacak bir durum yetkililerin durumu düzeltmelerini rica ederim
Avatar
alpay ekmekci - 5 yıl önce
allah kolaylık versin bu sıcakta çalışanlara
Avatar
Harun - 5 yıl önce
hangi yol yapılıyormuş? memlekete yol mu var,ayıptır yaaa iki gün sonra oy istemek için gelecekler.şehrin merkezindeki yolların rezilliğini mercedeslere bindikleri için fark etmiyorlar sanırım.
Avatar
Ali YILDIRIM - 5 yıl önce
vsayın tatar ve nevşehir il özel idaresi yetkilileri 5 yıldır unuttukları bayramhacı köyü kaplıcalarının bir yolu olduğunu hatırlarlar ise çok seiniriz.
Avatar
Zeliha ÇANDIR - 5 yıl önce
bayramhaci köyü kaplicalarinin yolu neden yapilmiyor?
Avatar
Mesut GÜZEL - 5 yıl önce
ibir bayramhacili olarak yolumuzun neden yapilmadiğini merak edyorum lüfen yetkililer ilgilensin
Avatar
Mustafa Hızlı - 5 yıl önce
her hafta bayramhacı köyü kaplıcalarına ve baraja gidiyorum harika bir köy tek kusuru yolu sanki köy cezalandırılmış gibi yolu neden yapılmıyor