banner461
banner195

Nevşehir'de yüksek sesle müzik dinleyenler takipte...

Nevşehir'de son dönemde artış gösteren gürültü kirliliğinden şikâyet eden vatandaşlar, gürültü kirliliği konusunda kapsamlı bir çalışma yapılmasını istiyor.

Nevşehir'de yüksek sesle müzik dinleyenler takipte...
26 Mart 2018 Pazartesi 14:25

banner143
banner134

Nevşehir'de gün içerisinde ve akşam saatlerinde araçlardaki müzik sistemlerinde kullanılan yüksek ses ve egzoz sesleri vatandaşları rahatsız ediyor. Nevşehir cadde ve sokaklarıyla mahalle aralarında genellikle gece saatlerinde türeyen duyarsız araç sürücüleri, yüksek sesli araçla çevreyi rahatsız etmekten hiç çekinmiyor. Yüksek sesle müzik açarak yoldan geçen araçlar, önce esnafı sonra da o civarda olan herkesi rahatsız ediyor. Bebeği hastası olanları hiç düşünmeden keyfe keder son ses müzik dinleyen bu tür araç sürücülerine veryansın ederek tepkilerini dile getiren Nevşehirli vatandaşlar yetkililerin acilen duruma el atmasını istiyor.
Zira bu konuda hiçbir denetimin yapılmaması vatandaşları çileden çıkarıyor.

Gürültü kirliliği rahatsızlığının gece-gündüz sürdüğüne dikkat çeken vatandaşlar, “Gecemiz, gündüzümüz kalmadı. Akşam saatlerinde evimizde, gündüz ise çarşıda ve işyerlerimizde rahatsız ediliyoruz. Bunun ismi resmen tacizdir. Belediye, Çevre Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü’nden yardım bekliyoruz.” diye konuşarak yetkilileri göreve davet ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.