banner461
banner195

Nevşehir'den kısa haber turu

Nevşehir ve ilçelerinde bugün günün gelişen olaylarından sizler için derlediğimiz kısa başlıklarla haberleri veriyoruz.

Nevşehir'den kısa haber turu
10 Mart 2018 Cumartesi 13:13

banner143
banner134
Nevşehir ve ilçelerinde bugün günün gelişen olaylarından sizler için derlediğimiz kısa başlıklarla haberleri veriyoruz. İşte Nevşehir Merkez ve ilçelerinde meydana gelen günün son dakika gelişmeleri ve öne çıkan haberler.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz Bakü'de...
AK Parti TBMM Divan Üyesi ve Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'ünde yer aldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Parlamenterler Spor Kulübü, Azerbaycan Parlamentosu’nun kuruluşunun 100. yıldönümü nedeniyle 9-11 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek “Parlamentolararası Futbol Turnuvası”na katılmak üzere Bakü’ye gittiler.

Gizligider, Günden Yansıyanlar'ın Konuğu oldu
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Arzu Erdoğral ile Günden Yansıyanlar proğramının konuğu oldu.


Nevşehir'deki yeraltı kenti Temmuz 2018’de ziyarete açılacak 
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen “Nevşehir Kalesi Etrafı Kentsel Yenileme Projesi” uygulaması sırasında  'Tesadüfen' Ortaya Çıkan Dünyanın En Büyük Yer altı şehrinin tamamlanan kısmı ile bir bölümü 2018 Temmuz ayında yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılacak


Yargıtay Heyeti Kapadokya'da...
Yargıtay Başkanlığının 150. yıl etkinlikleri kapsamında Nevşehir’de bir dizi gezi ve incelemelere katılmak üzere ilimize gelen Yargıtay 1. Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cerit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet Akarca ile Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Yusuf Ziyaattin Cenik ve misafirleri;Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Filistin, Karadağ, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosava, Katar, Kuveyt, Makedonya, Moğolistan, Rusya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Hadhrami olmak üzere 16 ülkeninyüksek yargı mensupları, dünyanın sayılı doğal ve kültürel değerlerine sahip Kapadokya bölgesini gezdiler.

Kapadokya, ITB Berlin Fuarı'nda tanıtılıyor.

Kapadokya Bu sene 52'incisi düzenlenen Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtılıyor. 7 – 11 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen fuarda Kapadokya'yı KAPTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Dinler ile Profesyonel Kokartlı Almanca Rehber ve NERO Üyesi Ali Kaya ​temsil ediyor.


Avanos'ta Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlık Seçimleri Pazar Günü

11 Mart 2018 pazar günü yapılacak olan Avanos esnaf ve sanatkârlar odası seçimlerinde mevcut Başkan Kemal Çelik ile Başkan adayı Osman Düzgün yarışacaklar. Seçimler Saat 10:30-17:00 arası, Avanos Belediye Düğün Salonunda.

"Yeni Duster" Nevşehir'de görücüye çıktı.
Nevşehir Gençler Otomotiv'de "Yeni Dacia Duster" araçların test sürüşü kokteyl eşliğinde başladı. Nevşehir'de "Yeni Duster" test sürüşlerine büyük ilgi gördü. Test sürüşleri Cumartesi ve PAzar günüde devam edecek.

Nevşehir 1.Amatör Küme play off heyecanı başlıyor


Nevşehir 1.Amatör Ligde hafta sonunda play off müsabakaları oynanacak.

Nevşehir’de Nissara AVM’de ...

Bilim Paleontoloji Derneği, Nevşehir’de Nissara AVM'de milyonlarca yıllık hayvan ve bitki fosillerinden oluşan bir sergi açtı. Sergi 11 Mart tarihine kadar gezilebilecek.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.