banner461
banner195

Nevşehir DEPREM'le Sallandı... - Son Dakika---

Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba Beldesi'nde yaşanan depremin şiddeti 2,1 olarak ölçüldü...

Nevşehir DEPREM'le Sallandı... - Son Dakika---
05 Haziran 2014 Perşembe 17:39

banner143
banner134

 Çanakkale'de yaşanan depremin ardından veri girişlerini dakika dakika kamuoyu ile paylaşan Kandilli Rasathanesi saat 12:18'de Avanos ilçesine bağlı Kalaba Beldesi'nde 2,1 şiddetinde deprem olduğunu duyurdu. Yeryüzeyinin 5 km altında meyda gelen küçük çaplı kırılmanın Orta Anadolu Fay Hattı'nın bir kolunda yaşandığı tahmin ediliyor.

Öğle saatlerinde kısa süreli yaşanan deprem herhangi bir can veya mal kaybına neden olmadı. 

Kalaba Beldesi sınırları içinde meydana gelen depremin enlem ve boylam dereceleri de yayınlandı. Buna göre deprem 38.9688 enlemi ile   35.0107 boylamı arasında yaşandı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
.... - 4 yıl önce
hissettim ev yıkılıyor sandım bütün eşyalar yıkıldı. allah aşkına kaldırın şu haberi 2.1 nedir yahu? ülkenin deprem korkusuyla yaşayan bölgelerindeki insanlarıyla dalga mı geçiyorsunuz?
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
aşağıdaki yoruma çok güldüm valla. adam haklı. şiddeti 3 ten az olan depremler kolay kolay hissedilmez zaten.
Avatar
Kalabalı - 4 yıl önce
ne depremi yav kafayımı yedınız bız kalabalıyız deprem falan hıssetmedık. o olcum yapılırken yoldan ıkı tır gecmıstır hepsı o kadar. burda zaten deprem 30 mart ta oldu :)