banner461
banner195

Nevşehir Derinkuyu ilçesinde Kaçak kazı yapan 6 kişi yakalandı

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli gözaltına alındı.

Nevşehir Derinkuyu ilçesinde Kaçak kazı yapan 6 kişi yakalandı
08 Ocak 2018 Pazartesi 17:56

banner143
banner134
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Derinkuyu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Derinkuyu ilçesi, esentepe mahallesi kum yolu mevkinde kaçak kazı yapıldığı ihbarı aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, kaçak kazı (define, küp altın) yapan şahısları yakalamaya yönelik yapılan çalışmalar da, esentepe mahallesi kum yolu mevkiinde yaklaşık 15 metre derinliğinde kuyu açıldigi tespit edilmis, yapılan araştırmalarda kaçak kazı yaptığı tespit edilen A. G, M.K, O. G, F. Ö, A. G ve B. G'yi suçüstü yakaladı.

Derinkuyu ilçe amirliğine bağlı polis ekipleri tarafından yakalanan ​Toplamda 6 şüpheli şahıs,  2863 (Kacak Kazı) Kultur Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu (Defıne,Altın Kazı ) suçundan adli tahkikat başlatıldı.


Yine bahse konu olayla ilgili olay yerinde, Nevşehir olay yeri inceleme ekipleri tarafından suç malzemesi olacak deliller tespit edilerek muhafaza altına alındı.

Başarılı çalışmaları için Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Derinkuyu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Toprağın - 10 ay önce
Toprağın altında bulunan bir meta ülkemize ne gibi bir yarar sağlar? Devletimiz kazı çalışmaları için uygulanabilir bir kanun cikarmali