banner177
banner195

Nevşehir DERSİAD Derneği Yarın Aşure Dağıtacak

Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği Nevşehir Şubesi, Muharrem ayı ve Aşure günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Nevşehir DERSİAD Derneği Yarın Aşure Dağıtacak

banner143
banner134
Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği Nevşehir Şubesi, 13 Kasım Perşembe günü saat:13.00 de Nevşehir merkez Ali Bey camii önünde yaklaşık 2000 kişiye aşure dağıtımı yapılacak.

Dernek Başkanı Ercan Civelek konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında, DERSİAD Nevşehir Şubemizce ​13 Kasım Perşembe günü saat:13.00 de Nevşehir merkez Ali Bey camii önünde  düzenlenecek olan Aşure yemeği etkinliğimize tüm Nevşehir halkımız davetlidir dedi.


“Aşure, Dayanışma ve Kaynaşmanın, Hoşgörünün Sembolüdür”

DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, aşurenin önemine değinerek, “Hicri aylarımızdan Muharrem ortak bir hüzün günü olduğu kadar Hz. Hüseyin'in adalet, hak ve hakikat ilkesini korumak için gösterdiği direnişin de sembolüdür. Geçmişte yaşanılan bu müessif olayın birlik ve beraberliği zedeleyemeyeceğinin açık göstergesi günümüzde yaşatılan Aşure geleneğidir. Aşure, dayanışma ve kaynaşmanın, hoşgörünün sembolüdür. Aşure yemeğindeki çeşitlilik ve farklı nimetlerin bir araya getirilmesi farklılıkların nasıl bir zenginlik oluşturduğunun ispatıdır. Milletimiz, aşure geleneğini yüzyıllardır sürdürerek, birlikte yaşamanın en güzel örneğini göstermekte, sevinci ve hüznü paylaşmakta, birlik ve beraberliği pekiştirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Kerbela şehitlerini rahmetle anıyor, Muharrem ayının ve aşure gününün barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum” dedi.

Dernek Başkanı Ercan Civelek, "​13 Kasım Perşembe günü (Yarın) saat:13.00 de Nevşehir merkez Ali Bey camii önünde düzenlenecek olan Aşure yemeği etkinliğimize tüm Nevşehir halkımız davetlidir, hepinizi bekliyoruz" dedi.


13/Ekim/2016 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 13:00 DA ÖĞLE NAMAZINA MÜTEAKİP ALİBEY CAMİİ ÖNÜNDE AŞURE İKRAMI YAPILACAKTIR. TÜM HEMŞEHRİLERİMİZ DAVETLİDİR​

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.