banner461
banner195

Nevşehir Devlet Hastanesinde Başarılı Bir Ameliyatla Omirilikten Tümör Çıkartıldı.‏

82 Yaşındaki Hastanın Omiriliği içindeki 2 cm’lik Tümör Çıkartıldı ve Hasta Yürüyerek Evine Taburcu Edildi.

Nevşehir Devlet Hastanesinde Başarılı Bir Ameliyatla Omirilikten Tümör Çıkartıldı.‏
04 Temmuz 2014 Cuma 15:00

banner143
banner134

 Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Beyin Cerrahisi polikliniğine Döndü Özgan (82) adlı hasta ayaklarında güç kaybı, yürümede güçlük şikayeti ile müracaat etti. Beş yıldır omirilikte tümör olduğu bilinen hasta Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Muhammed Borcak tarafından muayene edildi. MR sonucunda hastanın 11-12 düzeyinde  intradural (omurilik kanalı içinde) 2 cm’lik tümör dokusu tespit edilerek ameliyata alındı.

 

Nevşehir Devlet Hastanesi  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Muhammed Borcak ameliyata ilişkin yaptığı açıklamasında “Ameliyat’ın 3 saat sürdüğünü, hastanın omiriliği’nin 2 cm çapında olduğunu düşünürsek, bulunduğu yere göre büyük  olan 2 cm’lik kitlenin zor fakat başarılı bir şekilde çıkartıldığını, Hastanemizin Beyin Cerrahi Servisinde 5 günlük tedavinin ardından şifa ile taburcu edildi. Hastanın çıkış muayenesinde hastanın bilincinin açık olduğu, koopere oryante yürüyüşü normal olduğu, yer zaman kişi oryantasyonu tam olarak tesbit edilerek  taburcu edildiği, Pataloji sonrası kitlenin iyi huylu olduğu, bir hafta sonraki Nörolojik muayenesine geldiğinde daha da iyi olduğunu ve yürüyerek geldiğini “ bildirdi.            
  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ibrahim - 4 yıl önce
nevşehir halkı ve hastanesi için büyük bir şans.başarılı bir hekim,değerli bir insan
Avatar
Yusuf Usta - 4 yıl önce
Sa öncelikle sizi ve ekipinizi teprik ederim allah kolaylik versin..
Ayni sey annemin omuzunda cikti ilk basta tümör dediler ama daha belli deil ama o sey herneyse aldilar. Eyerki tümörse birdaha baska bi yerden cikmasi mümkün mü..