banner461
banner195

Nevşehir Din Bir-Sen Şubesinin kongresi yapıldı

02/03/2014 tarihinde Nevşehir Ticaret Borsası salonun da Nevşehir Din Bir-Sen Şubesinin kongresi yapıldı

Nevşehir Din Bir-Sen Şubesinin kongresi yapıldı
04 Mart 2014 Salı 16:30

banner143
Nevşehir Din Bir-Sen Şubesinin kongresi yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir din bir sen temsilciliği 02/03/2014 Nevşehir Ticaret Borsası salonun da yapılan 1.Nevşehir-Aksaray olağan genel kurulu yapıldı. Kurula din bir sen Genel başkanı Lütfü Şenocak,Genel başkan yardımcısı Zeki Çolak,Nevşehir ve Aksaray temsilcileri ve çok sayıda din bir sen üyesi diyanet personeli katıldı .Seçim kurulu görevlilerinin gözetiminde yapılan oylamada Menderes Ateş şube başkanlığına seçildi .

Şube başkanlığına seçilen Ateş seçimden sonra katılımcılara teşekkür etti.

Pazar günü Nevşehir Din Bir-Sen Şubesinin kongresi yapıldı. Kongrede bir konuşma yapan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, çıkmış olduğumuz bu uzun yolda tüm olumsuzluklara rağmen, ayağımıza batan çakıl taşlarına aldırmadan, dik durmaya çalışarak mücadele ediyoruz. Onurlu bir şekilde hakkımızı aramak, birliğimizi muhafaza edebilmek, siyasi ikbal peşinde koşmadan, daha ileriye mutlu, huzurlu bir şekilde ilerleyebilmek için burada toplanmış bulunuyoruz, dedi.

Nevşehir ve Aksaray’daki Din Bir-Sen üyelerinin “Birlikten güç doğar,” diyerek birleşmeleriyle oluşturdukları Nevşehir Din Bir-Sen Şubesinin kongresinde konuşan Şenocak şunları söyledi: “Sendikacılık vaatlerle yapılmaz. İnsanları kandırarak, ikbal vaat ederek yapılmaz. Sendikacılık baskı ile insanların onuruyla oynanarak yapılmaz. Sendikacılık, bir hak mücadelesinin çatısı altında birleşmektir. Sendika üyelerinin işyerlerinde çalışma barışı, iş huzuru, çalışanın güvenliği ve haklarının elde edilmesi için yapılır. Üyeler, haklarını elde ederken, onların aileleri de mutlu ve huzurlu bir yaşama sevincine kavuşur.

Din Bir-Sen olarak toplum menfaatlerini gözeterek hareket ediyoruz. Toplumun tüm kesimlerinin problemlerini görmeye, gücünün yetmediği yerde onlara destek olmaya, sesi olmaya çalışıyoruz. Gerekli gördüğümüz zaman toplumu ilgilendiren tüm konularda hiç çekinmeden düşüncelerimizi ve taleplerimizi gerek yazılı basın gerek internet gazeteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayarak açıklıyoruz.

Din Bir-Sen olarak İslam âleminin birlik ve bütünlüğünden yanayız. Birliğimizi, dirliğimizi, bütünlüğümüzü bozmaya yönelik oyunlara gelmedik. Bundan sonra da gelmeyeceğimiz gibi bu konularda toplumu uyarmayı da bir vazife olarak görüyoruz.”

İslam ümmetinin kardeş olduğunu, kardeşlerinde birbirlerini sevmek zorunda olduğunu söyleyen Şenocak, Din Bir-Sen çatısı altında bulunan tüm üyeler bir kardeştir bir ailedir. Bu düşünce çerçevesinde hakkımızı ve hukukumuzu daima gözeteceğiz ve daha ileriye gitmek için çalışacağız, dedi.

Şenocak açıklamasına şöyle devam etti: “Sendika olarak, topluma karşı görevlerimizi biliyoruz. Bu görev anlayışından kaynaklanan hizmetlerimiz gereği verilmemiş haklarımızı mutlaka elde edeceğiz. Bunun yolu birlikten geçer. Bölünmeyeceğiz, vaatlere kanmayacağız, az ile yetinmeyi bilip ileride daha çok kazanacağız. Yani sabır ve sebat ile birlikteliğimizi koruyacağız. Kazanmanın ve büyük olmanın yolu budur. Bu fikir ve anlayış çerçevesinde çalışacağız.”

HABER:Mustafa TOPRAK


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dinbirsen üyesi idi.. - 4 yıl önce
bunlarda adam ayırıyor.bi şey olmaz bu sendikadan..hele mevcut yönetim tamamen boş.sendikacılık yapmıyorlar.bilmiyorlar.elli defa kongre yapsınlar.bi şey değişmez..
Avatar
din bir sen üyesine - 4 yıl önce
şukurler olsun bizi eleştirenlerde var.bu bizim büyüklüğümüzü gösterir...
Avatar
dinbirsen üyesi idi - 4 yıl önce @din bir sen üyesine
doğru çok büyüksünüz..türkiye geneli toplam 2500 üye.sadece nevşehir ve aksarayda varsınız başka nerde varki adını bile bilen yok başka yerde.bu nevşehirdede diyanet sen mevcut yönetimine tepki üyeleri onlar anladınızmı beyfendi.ayrıca eleştirmiyommüthiş kızıyom..üç beş karapınarlı imamla bu iş olmaz anladınızmı...
Avatar
ne oldum dememeli - 4 yıl önce
Diyanet sen e gokden zenbille mi indi bu üyeler. Bekleyin ve gorun bakalim nw olacak.sabir.sabir.